• دوشنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 913-5584-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

روزانه بیش از 80 هزار مسافر توسط اتوبوس‌های درون‌شهری ساوه جابجا می‌شوند

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی ساوه گفت: روزانه بیش از 80 هزار مسافر توسط اتوبوسهای سازمان اتوبوسرانی در شهر ساوه جابجا می شوند.
 
 محمدرضا طاهری‌فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه یکی از پرکارترین سازمان‌های شهرداری سازمان اتوبوسرانی است، افزود: این سازمان نقش بسزایی در ارائه خدمات بهینه به شهروندان داشته و از سازمان‌هایی است که از ساعات اولیه صبح تا پاسی از شب در ارائه وظایف محوله خدمت رسانی می کند.
 
 وی بیان کرد: سازمان اتوبوسرانی در سال 1377 تاسیس شدو در آن زمان تعداد 45 دستگاه اتوبوس با 56 راننده در شهر فعالیت داشتند که از این تعداد اتوبوس ها معمولا چند دستگاه بدلیل نقص فنی در تعمیرگاه بوده و بنا به عللی امکان استفاده از آنان ممکن نبود که با پیگیری های صورت گرفته توانستیم این رقم را به 84 دستگاه فعال در 18 خط افزایش دهیم.
 
وی تصریح کرد: باید شاهد روزی باشیم که درصد قابل قبولی از ساکنین در شهر ساوه امورات شخصی خود در اقصی نقاط شهر را از طریق استفاده از اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی تحقق بخشند که در آن صورت شاهد کاهش ترافیک و به طبع آن کاهش تصادفات و آلودگی هوا و ... خواهیم بود.
 
طاهری‌فر در بخش دیگری از این گفت و گو تصریح کرد: از رانندگان عزیز هم تقاضا دارم حال که رویکرد دولت و سازمان بر این است که با تحمل این هزینه ها موجبات رضایتمندی شهروندان را فراهم کند، اولا در حفظ و نگهداری اتوبوس‌هایی که در اختیار آنان قرار گرفته کوشا باشند و ثانیا با حضور به موقع خود و عدم تاخیر و غیبت روند ساعات تردد اتوبوس‌ها در مسیرها را با مشکل موجه نسازند و ثالثا برخورد اخلاق حسنه و نیکو با مسافرین عزیز داشته در زمینه ارائه بلیط فرهنگ سازی کنند.
 
 وی با اشاره به سرویس دهی مدارس و دانشگاه ها نیز بیان کرد: اتوبوس ها در این زمینه نقش مهمی ایفا می‌کنند و به دلیل استقبال دانشجویان و دانش آموزان خط مستقلی برای سرویس دهی به این عزیزان راه اندازی شده است زیرا هزینه سرویس دهی این ناوگان نسبت به بخش خصوصی کمتر است.
 
 طاهری فر ارايه خدمات منظم و نرخ مناسب اتوبوس هاي شرکت واحد را علت استقبال شهروندان برشمرد و اظهار کرد: اتوبوس‌های این سازمان مجهز به سیستم كارت خوان بلیط هوشمند هستند و نرخ استفاده از كارت بلیط در مقایسه با پرداخت نقدی برای هر مسافر 150 ریال كمتر است.
 
 وي خاطر نشان کرد: سازمان اتوبوسرانی ساوه، روزهاي جمعه به نمازگزاران درسطح شهرو چند روستاي حومه، بطوررايگان سرويس مي‌دهد و بازنشستگان داراي کارت منزلت هم مي توانند از خدمات اين شرکت به طوررايگان استفاده کنند.
 
کدخبرنگار: 10103

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: