• چهارشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 919-5793-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

برای اولین بار در استان مرکزی؛
دوره مربیگری تیراندازی اهداف پروازی در ساوه برگزار شد

یک دوره مربیگری ورزش تیراندازی اهداف پروازی درجه سه با حضور ورزشکارانی از استان‌های مرکزی و مازندران در ساوه برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، شهردار ساوه در کلاس تئوری این دوره آموزشی گفت: تيراندازي از جمله ورزش‌هاي نام آشنايي است كه پيامبر اکرم(ص) به عنوان پايه و اساس زندگي، آموزش آن را توصيه كرده است.

 

داود فرداد افزود: بر اين اساس سعي شده تا با پيروي از فرامين پيامبر اسلام (ص) و عمل به آموزه های دینی زمينه رشد و توسعه اين ورزش در اين شهر مهيا شود.

 

وی با اشاره به برگزاری این دوره مربیگری در ساوه گفت: برگزاری چنین دوره‌های آموزشی ضمن کمک به توسعه این رشته ورزشی با نشاط و مهیج می‌تواند نویدبخش آینده بسیار روشنی برای ساوه باشد.

 

وی بیان کرد: امروزه تيراندازي يا به تعبير ديگر تيراندازي به پرنده بي جان از تنوع و گسترش زايدالوصفي برخوردار است و در اکثر نقاط دنيا داراي طرفداران بسياري بوده و تورنمنت‌هاي بسياري در اين رشته در سطح آسيا، المپيک و بين المللي برگزار مي‌شود.

 

شهردار ساوه با اشاره به فعالیت باشگاه تیراندازی شهرداری ساوه گفت: امکانات و تاسيسات ايجادشده در اين باشگاه، با استانداردهاي جهاني مطابقت دارد و به عنوان نخستين باشگاه استانداردغيرنظامي کشور براي تيراندازي با اهداف پروازي، اسلحه شکاري و تيروکمان در دو سطح آموزشي و مسابقه‌اي، قابليت دارد.

 

به گزارش ایسنا، مسوول باشگاه تیراندازی شهرداری ساوه نیز گفت: در راستاي ترويج فرهنگ تيراندازي که سفارش انبياء و اولياءالهي است به همت شهردار و شوراي اسلامي شهر در سال 81 ، اين رشته ورزشی در زميني به وسعت 8 هکتار در جنوب غربي ساوه جنب درياچه تفريحي احداث شد.

 

هادی هنرمند افزود: باشگاه تيراندازي پذيراي علاقمندان (خواهران و برادران) به ويژه جوانان و شکارچيان سطح شهرستان و استان‌هاي همجوار بوده و ورزشکاران ساوجي نيز توانسته‌اند در رقابت‌هاي کشوري اين مسابقات به خوبي بدرخشند و در حال حاضر شهرداري ساوه نيز داراي يک تيم مستقل در اين رشته بوده و امتيازات خوبي را در مسابقات استاني و کشوري بدست آورده است.

 

وي بیان کرد: باشگاه تيراندازي شهرداري ساوه علاوه بر مراجعين استان مرکزي، به علاقه‌مندان اين رشته ورزشي از استان‌هاي قزوين، قم و همدان نيز خدمات مي‌دهد.

 

کدخبرنگار:10004

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: