• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-11992-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

/جشن ملی، شادی و شور/

انتخابات در زادگاه امام راحل آغاز شد

فرماندار خمین گفت: 103 شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و تمام الکترونیکی شورای اسلامی این شهر دایر شده است.

سیدمهدی ساداتی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: در این تعداد 57 شعبه اخذ رای ثابت و یک شعبه اخذ رای سیار است و 46 شعبه اخذ رای سیار نیز در روستاها مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از دو هزار نفر کار برگزاری انتخابات را در این شهرستان بر عهده دارند، اظهار کرد: این تعداد شامل امور اجرایی، نظارتی، امنیتی، انتظامی و بازرسی است.

فرماندار خمین با اشاره به اینکه انتخابات شورای شهر خمین مانند شهرهایی که اعضای شورای آنها هفت یا 9 نفره است، به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود، اظهار کرد: در انتخابات شورای این شهر تمام پروسه اخذ رای اعم از فرآیند اخذ رای تا شمارش آرا تماما به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به تعداد شعب اخذ رای تمام الکترونیکی در خمین گفت: 49 شعبه اخذ رای شهری با استقرار 180 دستگاه الکترونیکی کار اخذ رای را انجام می‌دهند و تمامی فرآیند اخذ رای حتی شمارش آرا نیز به شیوه الکترونیکی اجرا خواهد شد.

ساداتی به تعداد نامزدهای رقابت انتخاباتی در شوراهای اسلامی شهر و روستاهای خمین نیز اشاره کرد و گفت: 636 نامزد برای تصاحب 323 کرسی شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان خمین با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: از این تعداد داوطلب 63 نفر برای عضویت در شورای اسلامی شهر خمین، 9 داوطلب عضویت در شورای شهر قورچی باشی، 381 نفر عضویت در شوراهای روستاهای بخش مرکزی و 184 نفر نیز در بخش کمره این شهرستان برای رقابت تائید صلاحیت شده‌اند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: