• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-5987-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

/همه بیایید/

مشارکت حداکثری در انتخابات سپری قوی در مقابل بدخواهی دشمنان است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت حداکثری در رای‌گیری همچون یک سپر قوی در مقابل بدخواهی دیگران عمل خواهد کرد و موجب افزایش اعتبار جهانی کشور خواهد شد.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: حضور حداکثری مردم نشان دهنده وفاداری آنها به نظام جمهوری اسلامی و پایبند بودن به تعهدی است که نسبت به کشور دارند.

وی تصریح کرد: بازتاب جهانی مشارکت حداکثری مردم در انتخابات این خواهد بود که رابطه مردم با حاکمیت مثبت است چراکه هر چقدر این حضور قوی‌تر باشد مقبولیت و اعتبار کشور افزایش پیدا می‌کند.  

ابراهیمی اظهار کرد: معمولا مقایسه نظام‌ها و دولت‌ها با یکدیگر در شاخص میزان مشارکت مردم انجام می شود؛ اگر این حضور مثل همیشه حداکثری باشد نگاه کشورهای دیگر به سیستم حکومتی ما با اعتبار خواهد بود و کمتر کسی فکر تهاجم و ایجاد مشکل برای کشور را در سر خواهد پروراند.

وی با اشاره به اثرات این حضور در بُعد داخلی کشور نیز بیان کرد: از دیدگاه داخلی نیز حضور مردم در انتخابات نشان دهنده رابطه قوی مردم با حاکمیت است. هرچقدر پشتوانه کسی که هدایت قوه مجریه را بر عهده گرفته قوی‌تر باشد، با دلگرمی بیشتری انجام وظیفه خواهد کرد.

وی ادامه داد: همیشه ضمانت انتخاب صحیح در خرد جمعی بالاتر است و مسلما هرچقدر مشارکت افزایش یابد این ضمانت نیز افزایش می‌یابد.

نماینده شازند بیان کرد: شوراهای شهر و روستا به عنوان پارلمان‌های محلی و کسانی که با استفاده از خرد جمعی در حوزه سکونتگاه‌های روستایی و شهری تصمیم می‌گیرند، می‌توانند به شکلی در همه امورات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش آفرین باشند از این رو دقت در انتخاب اصلح و حضور در رای‌گیری اهمیت بسیاری پیدا می‌کند.

وی افزود: خوشبختانه سازوکار انتخابات مخصوصا نحوه نظارت و بازرسی و اجرای آن به اندازه‌ای مطمئن است که نتیجه آرا باید برای همه ما قابل پذیرش باشد چراکه نظر حداکثری برای ما اهمیت دارد و همه باید به آنچه که مردم انتخاب می‌کنند احترام گذاشته و تمکین کنیم.

ابراهیمی با بیان اینکه طبق فرمایش امام راحل میزان، رای ملت است و با اشاره به تاکیدات رهبری مبنی بر اینکه رای ملت حق الناس است، افزود: بعد از موفقیت کاندیداها در ریاست جمهوری یا شوراهای شهر و روستا باید همه براساس قانون و منطق به نتیجه آرا احترام گذاشته و به آن تمکین کنیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: