• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-13884-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

/جشن ملی، شادی و شور/

همه همچنان می آیند ...

راس ساعت هشت صبح 29 اردیبهشت بود که همه براه افتادند. حتی قبل از آن نیز برخی از خانه بیرون زده بودند تا تاریخ ساز شوند و سرنوشت خود و کشورشان را رقم بزنند.

و حال که ساعت‌های عصرگاهی همانروز را سپری می کنیم حضور پررنگ تر و صف ها فشرده تر شده است. حضور مردم در صف‌های طولانی خبر از یک عزم جدی و همگانی برای حضوری میلیونی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، واجدین شرایط، رای اولی‌ها و سالمندان همه از زن و مرد پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شده‌اند، بازار عکس سلفی با جمع‌های دوستانه، سرانگشت‌های جوهری و کاغذهای رای که روانه صندوق ها می شود گرم است و در این میان جالب ترین مناظر تصاویر رای اولی ها و عروس و دامادهایی است که پا به شعبه اخذ رای می گذارند، دسته اول با هم سلفی می گیرند و دسته دوم سوژه جذاب و تاثیرگذار برای عکاسان می شوند.

صف، طولانی است و برای رسیدن به صندوق راهی طولانی را باید طی کرد، اما برعکس ذات ایستادن در صف انتظار که با بی‌تابی و کلافگی همراه است، اینجا در یکی از شعبه‌های اخذ رای اراک نمی‌توان اثری از این موارد یافت و انگار منتظران بخصوص جوان‌ترها از منتظر ماندن در صف طولانی انتخابات چندان هم کلافه نیستند.

بیرون از شعبه باز هم صف ادامه دارد، بعضی با صدای آرام اسم نامزد مورد نظر خود را نجوا می‌کنند و بعضی هم مشغول نشان دادن شناسنامه‌هایشان به یکدیگر هستند.

برخی حتی طولانی بودن صف و شلوغ بودن شعبه های رای گیری را مایه دلخوشی و آرامش و افزایش امنیت می دانند و برخی می‌گویند جذابیت انتخابات به همین ایستادن در صف‌های طولانی است و نکته جالب اینجاست که حتی کهنسالان هم در این صف‌های طولانی صبورند.

ایستادن برای رای دادن و انتخاب فردی که به عقیده آنها می‌تواند و اجازه دارد مسئولیت کشور را برای ریاست جمهوری و شورا به عهده بگیرد را حقشان می‌دانند، پس از این حقی که محقق شده رضایت دارند.

افراد با سلیقه ها، نظرات و گرایشات متفاوت در صفوف اخذ رای در کنار یکدیگر ایستاده‌اند و این خود معانی بسیار عمیقی در نگاه سیاسیون دارد که می‌توان گفت بارزترین و مهمترین آن دستیابی به بلوغ سیاسی است که یکی از نشانه‌هایش همین پذیرش نظر و سلیقه‌های متفاوت سیاسی است.  

البته شرکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها همچنان که بازگوی مشارکت سیاسی است، در قالب یک حرکت اجتماعی پرشور و بانشاط نیز قابل بررسی است، حرکتی سیاسی و اجتماعی که مردم بازیگران و در واقع سرمایه‌های ارزشمند آن هستند.

این شوق اجتماعی و مشارکت حداکثری مردم که پیش‌بینی آن با توجه به رصد اجمالی وضعیت شعب اخذ رای در  صبح امروز دور از ذهن نبود، تلاش و همت مردم غیرتمند ایران برای شروع بانشاط یک دوره سیاسی چهار ساله را نشان می‌دهد.

بعد از این مرحله این منتخبین هستند که باید اعتماد، مشارکت و همت ایرانیان را پاسخی مناسب دهند، پاسخی که نیاز و خواسته مردم در آن دیده شود و همگی شاهد میوه و ثمره این درخت شکومند باشیم، از آن بهره ببریم و  توسعه مستمر کشور را به چشم ببینیم.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: