• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-13892-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

/همه بیایید/

حضور مردم در انتخابات پشتوانه نظام است

امام جمعه محلات گفت: انتخابات یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی است و اگر پشتوانه مردمی نظام نباشد قطعا نظام نمی‌تواند پایدار بماند.

به گزارش ایسنا منطقه مرکزی، حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به نزدیکی به سوم خرداد سالروز فتح خرمشر گفت: سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی است و این پیروزی بواسطه ایمان واقعی جوانان مومن به خداوند حاصل شد .

وی ادامه داد: فتح خرمشهر توسط جوانانی صورت گرفت که ایمان در روح و قلب آنها موج می‌زد و در اعمال آنها آشکار بود و صبر و استقامت این جوانان مومن در راه خداوند نماد صبر، مقاومت و ایثارگری در طول تاریخ است .

ربانی دستاورد فتح خرمشهر را مرهون تلاش و همکاری تمامی نیروهای مردمی و نظامی دانست و بیان کرد: کار فتح خرمشهر کاری جهادی و انقلابی بود و این دستاورد تنها با روحیه جهادی میسر شد. ما امروز نیز به ایمان و اعتقاد واقعی نیازمندیم .

امام جمعه محلات با اشاره به برگزاری انتخابات گفت: انتخابات یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی است و اگر پشتوانه مردمی نظام نباشد قطعا نظام نمی‌تواند پایدار بماند.

امام جمعه محلات در خصوص انتخاب اصلح نیز گفت: همه باید در پیشگاه خداوند برای برگه رایی که به صندوق می‌اندازند حجت داشته باشند برای آنکه بتوانند پاسخگوی عمل خود در روز قیامت باشند باید به معیارها توجه کنند .

وی، بصیرت و هوشیاری پس از اتمام فرایند انتخابات را لازم و ضروری دانست و بیان کرد: اگر کسی بخواهد پس از اعلام نتایج شمارش آرا کشور را به هر دلیلی به آشوبی بکشد که از آرزوهای مستکبران، دشمنان و آل سعود است از مردم سیلی خواهد خورد .

ربانی تاکید کرد: اگر کسی زمینه نا امنی و آشوب را فراهم کند به دشمنان کمک کرده است .

امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی برای اولین سفر خارجی ترامپ به عربستان سعودی گفت: ترامپ در زمان تبلیغات نگاه بدی به عربستان داشت و آل سعود را زمینه ساز تشکیل داعش می‌دانست و در موضع گیری های متعددی علیه این کشور کرده بود و امروز با هدف سوء استفاده از منابع مالی عربستان با این کشور طرح دوستی ریخته است .

وی با اشاره به نیاز آل سعود به حمایت آمریکا و غرب با توجه به شکست‌های متعدد در منطقه گفت: این نهایت ذلت است که وزیر امور خارجه عربستان برای دیدار با ترامپ مدتها در نیویورک اقامت کرد و در نهایت با ذلت توانست با رئیس جمهور منتخب آمریکا دیدار و حمایت و توجه او به خود را جلب کند .

ربانی همچنین با اشاره به دعوت عربستان از 17 تن از مقامات کشورهای مسلمان منطقه برای حضور در جلسه مشترک با رئیس جمهور آمریکا در عربستان اظهار کرد: عربستان به دنبال جلب رضایت آمریکا و آمریکا به دنبال جذب سرمایه برای کارخانه‌های نظامی خود است و با این دعوت به دنبال همگرایی برای حمایت از اسرائیل هستند .

وی افزود: آنها با این خوش خدمتی به دنبال کشیدن ناامنی به داخل ایران هستد و برای آنها مهم نیست چه کسی رئیس جمهور شود و از هیچ اقدامی برای نا امنی در کشور فروگذار نخواهند کرد .

امام جمعه محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: با سابقه‌ای که ما از نظام استکباری داریم قطعا به دنبال ایجاد آشوب و ناامنی در سطح کشور هستند و تا زمانی که مردم در راه خدا و دین خدا حرکت می‌کنند دشمنان به این هدف خود نخواهند رسید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: