• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-3087-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

انجام ماهانه 30 مورد ذوب و انتقال جنین به رحم مادر در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی گفت: حداقل در ماه حدود 30 مورد فرآیند ذوب و انتقال جنین به رحم مادر در این مرکز صورت می‌گیرد که خوشبختانه نتایج آن خوب و قابل قبول بوده است.

دکتر علی‌اصغر غفاری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه آزمایشگاه جنین شناسی و آندرولوژی این مرکز فعال هستند، بیان کرد: میزان عملکرد آنها بستگی به میزان مراجعین به مرکز و تعداد افرادی دارد که در سیکل IVF قرار می‌گیرند.

وی افزود: تعداد بیماران نابارور که در سیکل IVF قرار می‌گیرند در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش حداقل 20 درصدی مواجه شده است، به همین دلیل در تعداد پزشکان نیز افزایش داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه بخش درمانی جهاد دانشگاهی در استان مرکزی شامل سه بخش مرتبط با یکدیگر است، تصریح کرد: بخش درمان ناباروری، بخش ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف جنین و نیز بخش جدید سلول درمانی که مقدمات ایجاد  آن مهیا شده است، بخش‌های درمانی جهاد دانشگاهی استان را تشکیل می‌دهند.   

غفاری‌زاده گفت: از ابتدای امسال نسبت به سال گذشته میزان خدمات دهی به بیماران نابارور افزایش چشمگیری رخ داده است و در بخش زنان بر تعداد متخصصین افزوده شده است.

وی با اشاره به سایر خدمات این مرکز ادامه داد: در خصوص ایجاد بخش غدد بیماران نابارور رایزنی‌هایی صورت گرفته، همچنین بخش تغذیه نیز ایجاد شده است و به بیمارانی که به مرکز مراجعه می‌کنند، مشاوره های تغذیه‌ای در خصوص درمان ناباروری ارائه می‌شود.

غفاری‌زاده گفت: علاوه بر خدمات مذکور بخش مددکاری و روانشناسی با تمرکز بر مشکلات بیماران نابارور این کلینیک ایجاد شده و در حال خدمات‌رسانی به مراجعین است. بخش‌های امور فقهی و حقوقی مکمل بخش درمان هستند و پاسخ مسائلی که بیماران در زمینه حقوقی و درمان ناباروری و جنین اهدایی دارند به صورت نظام‌مند و در زمان‌های مشخصی به آنها ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش حجم مراجعین و امکان پذیر نبودن خدمات رسانی تنها در نوبت صبح، فعالیت بخش خدمات رسانی را حدود دو روز از هفته تا ساعت حدود 6 بعدازظهر ادامه داده‌ایم که بیشتر مربوط به کنترل بارداری است.

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی افزود: در حال حاضر با چهار پزشک متخصص زنان و فلوشیپ نازایی، اورولوژی، غدد و تغذیه و سه پزشک بیهوشی در ارتباط هستیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: