• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1687-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

جهاددانشگاهی عنصری تاثیرگذار در توسعه ملی است

رییس سابق جهاد دانشگاهی استان مرکزی با تاکید بر اینکه جهاد‌دانشگاهی در توسعه انقلاب اسلامی و توسعه ملی عامل و عنصری تاثیرگذار بوده و هست گفت: متاسفانه مسئولان آنچنان که باید از ظرفیت این نهاد بهره نبرده اند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی ، سید‌جعفر نظامدوست، رئیس سابق جهاد‌دانشگاهی استان مرکزی، در آئین معارفه سرپرست جهاد دانشگاهی استان و تودیع رییس سابق این واحد که با حضور احمد شریفی‌زاده، معاون هماهنگی و امور مجلس دفتر مرکزی جهاددانشگاهی برگزار شد گفت: فعالیت در نهاد جهاد‌ دانشگاهی برای من افتخار بوده و هست و همواره علیرغم پیشنهاداتی که برای کار در دیگر مراکز داشته ام، جهاد‌دانشگاهی را انتخاب کرده و ثابت قدم در مسیر پیشرفت این نهاد پیش رفته و منافع این نهاد را دنبال کرده ام .

وی با بیان اینکه این نهاد در استان مرکزی علیرغم تنگناها، کمبود بودجه و کمبود امکانات به خوبی رشد کرده است، بر لزوم استفاده هر چه بیشتر و بهتر از ظرفیت های این نهاد تاکید کرد .

نظامدوست یکی از ویژگی های جهاد دانشگاهی در سطح کشور و استان را برقراری ارتباط و تعامل مثبت با مجموعه مراکز فرهنگی، پژوهشی و آموزشی و دستگاه های اجرایی عنوان کرد و افزود: تلاش برای برقراری ارتباط موثر با مراکز دانشگاهی و فرهنگی، استانداری، نهاد نمایندگی رهبری و ... در راستای رشد و پیشرفت این نهاد و دستیابی جهاد‌دانشگاهی به اهداف بوده است.

وی با اشاره به روند ایجاد، رشد و توسعه جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی از ابتدا تاکنون اظهار کرد: زمانی در ابتدای فعالیت، این نهاد به خوبی در استان شناخته نشده بود و مشکلات فراوانی پیش روی ما بود، حتی برخی مدیران استان جهاد‌دانشگاهی را نمی‌شناختند .

نظامدوست با بیان اینکه این نهاد در ابتدا در دانشگاه اراک که آنزمان تحت عنوان مدرسه عالی علوم شناخته می شد، فعالیت می کرد، جهاد‌ دانشگاهی در آنزمان شرایط چندان مستقلی نداشت و کمتر می توانست در سطح جامعه و سازمان‌ها خود را نشان دهد چراکه به نوعی به این دانشگاه محدود شده بود، اما در ادامه کار با فعالیت و پیگیری فراوان در مسیر رشد و توسعه حرکت کرد در این مسیر فعالیت های آموزشی و فرهنگی را سرلوحه کار خود قرار داد و توانست در سطح استان در رشته ها و ابعاد مختلف به ارائه خدمات بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت جهادی همواره بر جهاد‌دانشگاهی حاکم بوده و هست، بیان کرد: این نهاد کمتر از ۱۰ درصد بودجه خود را از محل کمک دولت تامین کرده و بیشتر از ۹۰ درصد بودجه آن از محل درآمد حاصل از فعالیت های مختلف این نهاد تامین می شود اما این نهاد به صورت صد در درصدی در خدمت مردم و نظام است.

وی با بیان اینکه بسیاری از فرهنگ‌هایی که امروز بر کشور حاکم است توسط جهاد دانشگاهی نهادینه شده است، افزود: این نهاد در برگزاری دوره های آموزشی عمومی که تا آنزمان در کشور ارائه نشده بود همچون دوره‌های آموزش رایانه جزو اولین‌ها بوده است. تأسیس دانشگاه علمی کاربردی، تأسیس رویان، نهادینه کردن فرهنگ رسانه از مواردی است که جهاد دانشگاهی در آنها پیشتاز بود و ظرفیت‌سازی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: