• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-9884-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

دبیر شورای شهر اراک:

انتخاب یک زن بعنوان شهردار اراک گامی مثبت در مسیر توسعه اجتماعی است

دبیر شورای شهر اراک انتخاب یک زن برای این پست را یک گام مثبت در جهت توسعه اجتماعی دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فرزانه رحمتی در نشست مطبوعاتی هیات رییسه شورای شهر اراک با بیان اینکه طرح موضوعات سیاسی درخصوص شورای شهر اراک در واقع مانور رسانه ای است، بیان کرد: در بین اعضای فراکسیون امید شورای شهر اراک هیچ گونه اختلاف و درگیری وجود ندارد و این اتحاد فراکسیون زیرسوال نرفته است.

وی در خصوص انتصابات سرپرست شهرداری اراک عنوان کرد: شهردار یا سرپرست باید به قانون تمکین کنند و اگر نیروهای قراردادی را به سمت های مختلف انتصاب کرده اند باید تابع قانون باشند و اگر تاکید بر استفاده از این نیروهاست یا باید نیروی رسمی شوند یا از نیروهای رسمی استفاده شود.

رحمتی تصریح کرد: شورای چهارم شهر اراک دارای 15 عضو بوده است، اما شورای پنجم به 11 عضو رسید که حتی حجم کاری کاهش نیافت و اعضا طبق قانون می توانند برای استفاده از نظرات کارشناسی از خدمات مشاوران به صورت ساعتی استفاده کنند، بر این اساس بحث بهره مندی از مشاوران جوان مدنظر شورا قرار گرفت که تا پایان سال 96 با تعدادی از مشاوران قرارداد امضا شد.

وی افزود: با ورود سازمان بازرسی به موضوع، مشاوران جلساتی برگزار کردند و توضیحاتی ارائه شد و از آبانماه نیز قراردادی با شهرداری ندارند. اگر مشاوری تمایلی به همکاری داشته باشد در قالب ساعت کاری قراردادی منعقد خواهد شد.

دبیر شورای شهر اراک در خصوص انتخاب بانوان به عنوان شهردار اراک، انتخاب یک زن برای این پست را یک گام مثبت در جهت توسعه اجتماعی دانست.

وی در خصوص راهکارهای شورای شهر برای آلودگی هوای اراک اظهار کرد: آلودگی هوای اراک ناشی از منابع متحرک، استقرار صنایع و ریزگردهاست و لازم است که عبور کامیون ها در کمربندی ها مورد رسیدگی قرار گیرد و حتی شورای ترافیک و مدیریت شهری به بحث طرح زوج و فرد ورود کنند.

رحمتی اضافه کرد: باید طرح سه شنبه های بدون خودرو مورد توجه قرار گیرد و تصمیم بر این است که سه شنبه آینده حدفاصل میدان شهدای ارامنه تا میدان شهدا به مدت 2 ساعت بسته و تنها برای عابران و دوچرخه سواران اختصاص یابد. باید فرهنگ اجتماعی را به سمت عدم استفاده از خودروی شخصی سوق داد.

دبیر شورای شهر اراک بیان کرد: شورا در مقابل همه حجمه ها سعه صدر خواهد داشت و تمام تمرکز خود را بر موضوعات شهری و رفع مشکلات اختصاص داده است.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: