• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-3691-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

٣ هزار و ٣٢٧ ميليارد ريال تسهيلات به توليدكنندگان استان مرکزی پرداخت شد

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي از پرداخت ٣ هزار و ٣٢٧ ميليارد ريال تسهيلات به توليدكنندگان استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعيد فرخي در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرين وضعيت پرداخت تسهيلات رونق توليد در بنگاه‌هاي توليدي كوچك و متوسط استان مرکزی گفت: طبق آخرين گزارش در حال حاضر ٥٣٧ واحد توليدي متقاضي دريافت تسهيلات رونق توليد در سامانه بهين‌ياب ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: از تعداد ٥٣٧ طرح ثبت‌نامي ٣١٩ طرح با مجموع ١٢ هزار و ٩٢٩ ميليارد ريال تسهيلات درخواستي، به تصويب رسيده و به بانك‌هاي عامل استان جهت دريافت تسهيلات معرفي شده‌اند.

فرخی بیان کرد: از ٥٤ درصد طرح‌هاي معرفي شده به بانك‌هاي عامل، ١٧٤ متقاضي در  حوزه صنعت و ٤٤ درصد طرح‌ها با ١٤٢ متقاضي در حوزه كشاورزي بوده است و حدود يك درصد طرح‌ها با ٣ متقاضي در حوزه گردشگري است.

وی با بیان اینکه از اين تعداد طرح تا به امروز به ١٧٢ واحد توليدي متقاضي دريافت تسهيلات ٣ هزار و ٣٢٧ ميليارد ريال تسهيلات پرداخت شده است، افزود: توليدكنندگان متقاضي دريافت تسهيلات رونق توليد مي‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهين‌ياب از اين تسهيلات بهره‌مند شوند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي اضافه کرد: در اين دوره تسهيلات سرمايه در گردش، تسهيلات سرمايه ثابت، تسهيلات نوسازي و بازسازي صنايع، در حوزه صنعت و در بخش‌هاي كشاورزي و گردشگري نيز به متقاضيان پرداخت مي‌شود.

فرخی با بیان اینکه از بانك‌هاي عامل درخواست تسريع در روند بررسي و پرداخت طرح‌ها را داريم و عملكرد بانك‌هاي خصوصي در حال حاضر ضعيف است، گفت: انتظار می‌رود با توجه به اينكه بانك‌هاي خصوصي از منابع استان استفاده مي‌كنند در اين طرح شاهد عملكرد بهتري از آنان باشيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: