• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-11884-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

معاون استاندار تاکید کرد:

نقش پیشگیرانه بهینه سازی شبکه توزیع برق بازار اراک در بروز حوادث احتمالی

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری مرکزی گفت: اجرای پروژه جامع بهینه‌سازی شبکه توزیع برق بازار تاریخی اراک نقش پیشگیرانه ای در بروز حوادث دارد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، عزیز فیلی در بازدید از روند بازدید از اجرای پروژه بهینه سازی شبکه توزیع برق بازار اراک اظهار کرد: امیدواریم با یاری وهماهنگی نهادهای اجرایی به نحو بهینه وهوشمندانه مسائل مربوط به بازار تاریخی اراک برطرف شود .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز گفت: فاز اول عملیات اجرایی اصلاح و بهینه‌سازی شبکه توزیع برق بازار تاریخی اراک با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی اجرا خواهد شد و اعتبار کل پروژه ۹۰ میلیارد ریال برآورد شده است .

"محمد اله‌داد" احداث یک دستگاه پست فشار متوسط، احداث شبکه فشار ضعیف زمینی و انشعابات به طول 4150 متر، اصلاح ۲۰۰ دستگاه اندازه‌گیری و احداث روشنایی معابر مجموعه بازار را از فعالیت‌های قابل اجرا در فاز اول این پروژه عنوان کرد .

وی هزینه اصلاح و بهینه‌سازی شبکه توزیع برق در گذرهای فرعی بازار را مبلغی بالغ بر دو میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت توزیع برق برشمرد و افزود: انتظار می‌رود کسبه بازار با رعایت حریم شبکه‌های برق، برای انجام عملیات عمرانی تاسیسات برق همراهی لازم را با این شرکت داشته باشند .

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز گفت: بازار تاریخی اراک بخش مهمی از هویت کالبدی این شهر به عنوان نمونه معماری و شهرسازی اسلامی است و حفظ و نگهداری این اثر ارزشمند در اولویت برنامه‌های میراث فرهنگی استان مرکزی است .

سیدمحمد حسینی بابیان اینکه مجموعه بازار تاریخی اراک در سال 1353 به شماره 1285 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید، افزود: بازار تاریخی اراک ارزشمندترین بنای تاریخی در این استان است که در سال های گذشته بر اثر بی توجهی صدمات بسیاری به این مجموعه وارد آمده است .

 


انتهای پیام