• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-2387-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

سرپرست دانشگاه تفرش معارفه شد

معاون وزیر: تعداد دانشمندان برتر ایران به 200 نفر رسیده است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کشور در زمینه تربیت دانشمند در سطح دنیا از رشد 40 درصدی برخوردار است و تعداد دانشمندان برتر ایران به 200 دانشمند رسیده است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تفرش دکتر" محمد روشن" در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه تفرش گفت: ایران در کسب شتاب علمی دنیا برای تولید مقالات علمی در سال ۲۰۱۳ صاحب رتبه ۲۵ دنیا بود که در سایه تلاش دانشمندان کشورمان اکنون در رتبه نخست دنیا قرار دارد .

وی با اشاره به این که دانشگاه‌های نسل جدید در کشور روز به روز در حال کسب عنوان‌های جدید هستند، ادامه داد: نسل سوم دانشگاه های کشور دانشگاه های کارآفرین هستند و دانشگاه تفرش نیز در سال جدید که به ابتکار رهبر معظم انقلاب سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامیده شده است باید تمام تلاش خود را در راستای تحقق منویات رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و  تربیت دانشجویان خلاق و کارآفرین معطوف کند تا دانشجویان در پایان تحصیلات خود برای کسب شغل محتاج بیگانگان نباشند .

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه انتخابات پیش رو را آزمونی برای دولتمردان و مردم عنوان و تصریح کرد: در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری  و شوراها از جامعه دانشگاهی انتظار می رود که ضمن حرکت به سوی عقلانیت جامعه و مردم را نیز به سوی عقلانیت رهنمون سازند .

به گزارش ایسنا، فرماندار شهرستان تفرش نیز در این مراسم گفت: توفیق خدمتگزاری به مردم از سوی مسئولین یکی از مواهب جمهوری اسلامی و یک ودیعه الهی است .

" علی میرزایی" افزود: شهرستان تفرش شهری با پیشینه تاریخی متمدن است که افراد نام آور بسیاری را در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی و ...به کشور تقدیم کرده است که توسعه دانشگاه تفرش یکی از خواسته ها و مطالبات اصلی مردم شهرستان تفرش به شمار می‌رود.

وی با بیان این که تربیت نیروی کارآمد یکی از ماموریت های اصلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است تصریح کرد: مشکلات کشور از طریق مراجعه به علم و دانشگاه مرتفع می شود و دانشگاه مرجع مهم و مفید در این راستا محسوب می‌شود که دانشگاه تفرش از این قابلیت برخوردار است. .

فرماندار شهرستان تفرش تبیین سیاست های لازم در زمینه توسعه کیفی و کمی دانشگاه تفرش را خواسته مهم افکار عمومی از وزرات علوم عنوان کرد و خواستار حمایت های این وزارتخانه در راه توسعه و پیشرفت دانشگاه تفرش شد .

به گزارش ایسنا، سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش نیز در این مراسم گفت: در نظام الهی، اصل عقلایی، عدم ولایت احدی بر احد دیگر است .

حجت الاسلام دکتر "سید مهدی قاضی زاده" با بیان این که در نظام الهی حق ولایت از ناحیه خداوند و قابل تنفیذ به دیگران از سوی خداوند است ادامه داد: مدیریت امانت الهی و فرصتی برای خدمت در راستای اهداف الهی به مردم و کسب رضایت الهی است .

سرپرست دانشگاه تفرش نیز در این مراسم، مسئولیت را موهبتی الهی و فرصتی برای خدمتگزاری و امانتی بزرگ برای واگذاری به مسئولین بعدی و تکلیف در راستای نیل به اهداف دانشگاه بیان کرد .

دکتر "حمید رضا صبا" حرکت در راستای سند  چشم انداز پنج ساله و افق دور دانشگاه تفرش و پیروی از منویات رهبری در راستای تحقق شعار سال و تبدیل کردن آن از شعار به عمل را از مهمترین برنامه های خود در راستای توسعه دانشگاه تفرش عنوان کرد. 

وی توسعه کیفی و کمی رشته های مختلف دانشگاهی در راستای سیاست های وزارت علوم، ارتقای ظرفیت دانشگاه در پذیرش رشته های دارای بازار کار و نیاز جامعه ، جذب هیات علمی بیشتر، تقویت و پذیرش طرح های پژوهشی با توجه به پتانسیل های موجود دانشگاه، تقویت و ارتباط با صنایع استان، برگزاری همایش ها و کنفرانس های بین المللی ، ایجاد شور و نشاط دانشجویی با رعایت موازین شرعی و عرفی، تدوین مبانی فرهنگی و ریشه ای اقتصاد مقاومتی و تداوم نشست های هم اندیشی اساتید و ایجاد اتاق های فکر برای استفاده از نظرات دانشگاهیان در اداره دانشگاه را از مهمترین برنامه ها و اولویت های خود در راستای خدمت در دانشگاه تفرش برشمرد.

سرپرست دانشگاه تفرش تصریح کرد: نیل به این اهداف کلی در سایه مشارکت مسئولین و همگان در یک فضای همدلی حاصل می شود. 

در پایان این مراسم از زحمات دکتر "محمد قاسم سحاب" رییس سابق دانشگاه تفرش تقدیر و دکتر " حمیدرضا صبا" به عنوان سرپرست دانشگاه تفرش از سوی وزیر علوم منصوب و معرفی شد.

 


انتهای پیام