• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-13284-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

یک مسئول عنوان کرد:

عدم تفکیک زباله های عفونی مطب‌های پزشکان پیگرد قضایی دارد

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت از محیط‌زیست استان مرکزی گفت: عدم تفکیک زباله‌های عفونی یا پسماندهای بیمارستانی در تمامی مراکز درمانی بویژه مطب‌های پزشکان پیگرد قضایی دارد.

رضا میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به برگزاری کارگاه آموزش مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی ویژه مسئولان مراکز درمانی افزود: این دوره آموزشی در سال گذشته با هدف آموزش صحیح مدیریت پسماندهای عفونی، ویژه مسئولان درمانگاه‌های پزشکی و منشی مطب‌های خصوصی برگزار شد.  

وی با اشاره به صدور گواهینامه طی این دوره آموزشی برای جامعه هدف کارگاه آموزشی اظهار کرد: این اقدام براساس مصوبات کارگروه مدیریت پسماند استان و کمیته پسماند عفونی و به منظور اجرای صحیح مدیریت پسماند عفونی انجام شد و کارشناسانی که کار آموزش این کارگاه را بر عهده داشتند ضمن تشریح قانون مدیریت پسماند و آئین نامه اجرایی آن به تبیین الزامات قانونی و جرایم زیست محیطی در این خصوص نیز پرداختند.

به گفته میرزایی طرح تفکیک زباله‌های عفونی مطب‌های پزشکان و درمانگاه‌ها از زباله عادی و انتقال این نوع پسماندها به تجهیزات زباله سوز بیمارستانی به منظور پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی صورت می‌گیرد و از آنجا که جامعه هدف اجرای این طرح با حضور در کارگاه آموزشی، شیوه صحیح مدیریت را فرا گرفته‌اند، لذا بی‌توجهی نسبت به این امر و به عبارتی مقاومت در مقابل اجرای این طرح پیگرد قضایی خواهد داشت.

وی به متصدیان مطب‌های پزشکی و درمانگاه‌ها هشدار داد که در صورت بی‌توجهی به مصوبه کارگروه مدیریت پسماند استان به منظور تفکیک زباله‌های عفونی مراتب با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی و برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

 


انتهای پیام