• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-3487-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

رئیس اتاق بازرگانی اراک عنوان کرد:

ظرفیت استان مرکزی برای شکل‌دهی بازار مصالح ساختمانی در کنیا

رئیس اتاق بازرگانی اراک گفت: استان مرکزی می‌تواند در حوزه مصالح ساختمانی بازار خوبی در کنیا شکل دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی محمدرضا جعفری در همایش فرصت‌های اقتصادی و تجاری با کشور کنیا بیان کرد: بخش بزرگی از سرمایه‌گذاری خارجی استان مرکزی در زرندیه و ساوه و شهرک صنعتی کاوه شکل گرفته است.

وی افزود: بسیاری از برندهای ملی استان در ساوه و زرندیه است. این شهرستان علاوه بر صنعت در بخش کشاورزی همچون کشت انار در دنیا شناخته شده است و فصل مشترک استان با تهران به عنوان یک بازار بزرگ به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه استان مرکزی به دلیل همجواری با پایتخت و شاهراه بودن در سطح کشور از ظرفیت‌های اقتصادی بسیاری برخوردار است، افزود: شهر دلیجان نیز پایتخت عایق‌های رطوبتی و الیاف مصنوعی است و فرش ماشینی دلیجان نیز از دیگر ظرفیت‌های صنعتی این شهرستان محسوب می‌شود.

وی از محلات به عنوان قطب گل و گیاه کشور یاد کرد و افزود: این شهرستان دارای ظرفیت‌های معدنی، سنگ‌ها و ماهی‌های زینتی است که به کشورهای بسیاری صادر می‌شوند از همین رو در مصالح ساختمانی می‌توان بازار خوبی در کنیا داشت.

جعفری گفت: استان مرکزی مجموعه متنوع و بزرگی از صنایع مادر را در خود جای داده است که از آن میان می‌توان به وجود پالایشگاه و پتروشیمی اشاره کرد که بزرگترین ظرفیت تولید بنزین در کشور را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: شرکت‌های هپکو، آذراب، ماشین‌سازی، آلومینیوم، واگن پارس و ... تعدادی از صنایع بزرگ استان هستند که می‌توانند خدمات فنی مهندسی را در کنیا فراهم کنند.      

وی اظهار کرد: استان مرکزی آمادگی پذیرش هیات های اقتصادی کنیا را دارد.

 


انتهای پیام