• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-15484-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

همایش انتخاب آگاهانه در اراک برگزار شد

همایش انتخاب آگاهانه، زندگی عاشقانه توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی و با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک در دانشکده علوم پایه دانشگاه اراک برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، این همایش با حضور علیرضا کردی رئیس مجمع جهانی خلاقیت کودک مالزی به عنوان سخنران، برگزار و با استقبال دانشجویان مواجه شد.

ضرورت دستیابی به بلوغ فکری برای ازدواج موفق، خطر قرار داشتن زوجین در حال و هوای بچگی برای زندگی مشترک، اهمیت طول زندگی خانوادگی برای برخورداری از فرصت بیشتر برای زندگی با فرزندان، درصد بالای موفقیت ازدواج های دانشجویی در حالی که در بسیاری از آنها نه کار ثابتی وجود داشته نه پول فراوان، لزوم اعتماد دختران به جوانان کارآفرین به جای ماندن در انتظار خواستگار کارمند، اهمیت معنویات در زندگی مشترک و لزوم توجه به انتخاب فردی که برای این مهم ارزش قائل است و ضرورت احترام فرد مقابل به والدین و توجه به این مهم به عنوان یکی از شاخص های انتخاب همسر از موارد مطرح شده در این همایش بود.

 ضرورت توجه جوانان به مشورت با خانواده و افراد خردمند در راستای انتخاب موفق، عدم توجه به تصورات کم ارزش و پوشالی که کم کم مهر و محبت را از دل زوجین محو می کند و ... از دیگر موارد مورد اشاره توسط سخنران این همایش بود.


انتهای پیام