• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-15584-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

فرماندار عنوان کرد:

توسعه فضاهای نشاط جامعه و تقویت سمن ها از برنامه های فراهان برای مبارزه با مواد مخدر

فرماندار شهرستان فراهان توسعه فضاهایی برای تقویت نشاط جامعه و تقویت سازمان‌های مردم نهاد را از جمله برنامه‌های سال جاری این شهرستان در راستای امر مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیداحمد سجادی در جلسه شورای مواد مخدر استان مشترک با سه شهرستان فراهان، آشتیان و تفرش که صبخ امروز در فرمهین برگزار شد، با اشاره به جمعیت 30 هزار نفری این شهرستان، گفت: موضوع آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد در این شهرستان به دلیل پیشینه فرهنگی و مذهبی و پایبندبودن مردم به این مسائل نسبت به سایر شهرستان‌های استان کمرنگ‌تر است.

وی بیان کرد: این موضوع به معنای صرف نظر کردن از اجرای برنامه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد در این شهرستان نیست و باید برای تثبیت شرایط و نیز کاهش معضل اعتیاد در این شهرستان هماهنگ با دیگر نقاط استان اقدامات لازم برنامه‌ریزی شود.

فرماندار شهرستان فراهان به لزوم تقویت سرمایه اجتماعی در امر مبارزه با اعتیاد در جامعه تاکید کرد و افزود: در صورتی که مردم برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر همراه شوند در حد قابل قبولی می‌توان این معضل را در جامعه کاهش داد.

سجادی عملکرد دولت تدبیر و امید را در بخش تقویت سازمان‌های مردم نهاد موثر و مثبت ارزیابی کرد و گفت: ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید حدود پنج هزار سازمان مردم نهاد به ثبت رسیده بود و در حال حاضر این تعداد به 12 هزار و 500 تشکل در کشور رسیده است.

وی با اشاره به نقش موثر سازمان‌های مردم نهاد در افزایش سرمایه‌های اجتماعی عنوان کرد: در شهرستان فراهان هفت سازمان مردم نهاد فعالیت دارند و تقویت و افزایش تعداد سازمان‌های مردم نهاد از جمله برنامه‌های سال جاری این شهرستان است.

فرماندار تاکید کرد: یکی از راه‌های موثر در امر مبارزه با مواد مخدر توسعه نشاط جامعه و اقدامات فرهنگی است که با توجه به اهمیت موضوع این مهم در دستور کار سال جاری این شهرستان قرار دارد.

سجادی در بخشی دیگر از سخنانش به تشریح اقدامات انجام شده در این شهرستان در سال گذشته با محوریت مبارزه با مواد مخدر پرداخت و آموزش معلمین، دانش‌آموزان، دهیاران و نیز ایجاد مراکز حرفه‌آموزی برای بهبودیافتگان را به عنوان بخشی از برنامه‌های انجام شده مطرح کرد.

وی عنوان کرد: ایجاد مرکز مشاوره برای پیشگیری از اعتیاد و کمک به درمان بهبودیافتگان در برنامه سال 96 مورد توجه قرار گرفته است که در صورت همکاری در تامین اعتبار، این اقدام در سال جاری انجام می‌شود.

امام جمعه فرمهمین نیز در این جلسه گفت: یکی از راه های ضربه زدن دشمن به کشور سوق دادن جوانان به سمت مواد مخدر است.

حجت الاسلام مهدی فیض کرمیان افزود: جمهوری اسلامی یک نعمت برای کشور ماست و با اینکه به وسیله جنگ تحمیلی قصد متوقف کردن حرکت ما را داشتند، اما با ایستادگی کشور ما هدف پلید خود دست نیافتند.

وی بیان کرد: امروز باید با هشیاری اقتدار کشور را حفظ و از جمهوری اسلامی حراست کنیم.

امام جمعه فرمهین تاکید کرد: توزیع مواد مخدر و سوق دادن جوانان به سمت بی تفاوتی نسبت به کشور از تهدیدات مهم است و اقدامات دشمن علیه کشور تنها معطوف به انتخابات نیست.


انتهای پیام