• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-15684-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

این جوان پیاده آمد!

ساعت 8.5 صبح روز پنجشنبه ۳۱ فروردین ۹۶ زنگ تلفن یکی از اعضای گروه دوستداران و حافظان طبیعت ساوه به صدا درآمد.

جوانی پشت خط خودش را مهران انصاری معرفی کرد. همان جوانی که روز قبل از نوبران خبر دادند که پیاده و به صورت انفرادی از همدان به مقصد تهران حرکت کرده و در مسیر به پاکسازی محیط می پردازد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مهران انصاری ۲۲ساله یک جوان کار آفرین همدانی است که شغل آزاد داشته و کارگاه پخت نان مخصوص بیماران دیابتی دارد.

این جوان به مناسبت روز جهانی زمین پاک که دوم اردیبهشت است اقدام محیط زیستی اش را آغاز کرده و در طول مسیر به هر کجا که رسیده به پاکسازی محیط پرداخته است و البته در کنارش ترویج فرهنگ و آموزش محیط زیستی را فراموش نکرده است.

مهران در این سفر پرچم هلال احمر و منابع طبیعی را با خودش حمل می کند که در ساوه پرچم خیریه امام حسین(ع) نیز به ان اضافه شد.

مهران به صورت روتین کوهنوردی هم می کند. او هر بار که به کوه می رود ده ها کیلو زباله را به دوش کشیده و پایین می آورد.

چهره مصمم این جوان، بازتاب امید، نشاط، زندگی و صفا و پاکیست.

مدیر عامل خیریه امام حسین(ع) ساوه و اعضای گروه دوستداران و حافظان طبیعت که میزبان این جوان در ساوه بودند با گذراندن این جوان از زیر قرآن، ذکر صلوات و صدقه کنار گذاشتن به امید به سلامت سپری شدن این سفر، وی را مشایعت کردند.

مهران قصد دارد چند ماه دیگر برنامه پیاده روی برای جمع کردن فیلترهای سیگار راه بیندازد . چرا که اکثر سیگاری های ما عادت نکرده اند، ته سیگار خود را در سطل زباله یا جا سیگاری ماشین بیندازند.


انتهای پیام