• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-6792-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی:

فرمانداران زمینه برگزاری انتخابات در فضایی امن و آرام را فراهم سازند

دوازدهمین نشست ستاد انتخابات استان مرکزی در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پایگاه خبری استانداری، حسن بیگی اظهار کرد: برگزاری انتخاباتی سالم، با نشاط در امنیت کامل و با حضور پرشور و گسترده مردم از تاکیدات مقام معظم رهبری است که ستاد انتخابات استان نیز تحقق آن را دنبال می کند.

وی بیان کرد: دانشگاه ها، احزاب و رسانه ها  نقش مهمی در ایجاد فضایی پرشور و با نشاط برای افزایش مشارکت مردمی در انتخابات دارند.

حسن بیگی افزود: ائمه جمعه نیز نقش بسزایی در جلب مشارکت حداکثری مردم و تبیین شاخص ها و معیارها برای انتخاب فرد اصلح در انتخابات دارند که باید با رعایت اصل بی طرفی مردم را در انتخاب فرد اصلح کمک کنند.

وی با اشاره به بخشنامه رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه درخصوص انتخابات پیش رو که به ائمه جمعه سراسر کشور ابلاغ شده است، گفت: در این بخشنامه بر تشریح جایگاه انتخابات در ایران اسلامی و تبیین نقش مردم بعنوان پایه های اصلی اقتدار و جاودانگی نظام،  توصیه بر پرهیز از نگاه ابزاری به آراء مردم و  همچنین پرهیز از جانبداری سیاسی که ائمه جمعه باید نقش پدری و راهبردی خود را نسبت به اقشار مختلف مردم با هر سلیقه  و گرایشی ایفا کنند، تاکید شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: فرماندارانباید ضمندفاع از حقوق داوطلبان و انتخاب کنندگان، زمینه برگزاری انتخابات در فضایی امن و آرام را فراهم سازند.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: امروز آخرین مهلت اعلام نظر هیات نظارت درخصوص داوطلبانی است که در هیات های اجرائی تائید صلاحیت شدند و در روز دوم اردیبهشت نتیجه بررسی ها به نامزدها ابلاغ می شود .

گفتنی است در این نشست مدیر کل اطلاعات و فرمانده انتظامی استان نیز حضور داشتند و سخنانی را بیان کردند.


انتهای پیام