• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-15884-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

در سال 95 رتبه نخست مبارزه با مواد مخدر به استان مرکزی رسید

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: استان مرکزی سال 94 در جایگاه 24 کشور در خصوص مبارزه با مواد مخدر قرار داشت اما سال گذشته این رتبه به رتبه نخست کشور ارتقا یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، نبی‌الله شاه‌محمدی در جلسه شورای مواد مخدر استان مشترک با سه شهرستان فراهان، آشتیان و تفرش که صبح امروز در فرمهین برگزار شد، بیان کرد: سال گذشته برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مناسبی انجام شد و تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط در راستای اجرای این برنامه همکاری و حرکت کردند.

وی عنوان کرد: سال جاری نیز برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری در این زمینه انجام شده و برای کسب این رتبه کشوری، بهبود شرایط و کاهش نرخ اعتیاد در استان باید مانند قبل همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها همکاری کنند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان از شهرستان‌های موفق در بخش مبارزه با اعتیاد بودند، ادامه داد: 19 معتاد متجاهر از شهرستان تفرش، یک معتاد از شهرستان آشتیان و یک معتاد از شهرستان فراهان سال قبل به کمپ ماده 16 ارجاع داده شدند.

به گزارش ایسنا، فرماندار شهرستان تفرش نیز، با اشاره به برگزاری 12 جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان تفرش گفت: 61 مصوبه مربوط به جلسه‌های مذکور بود که از این تعداد 51 مصوبه اجرا شده است.

علی میرزایی با بیان اینکه در صورت تامین اعتبار 300 میلیون تومانی تفرش به شهر عاری از اعتیاد تبدیل می‌شود، عنوان کرد: برنامه مدون و منسجمی در خصوص مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد تعریف شده است که در صورت تامین اعتبار این برنامه در تفرش اجرا می‌شود.

وی افزود: سال گذشته اقدامات موثری در خصوص پیشگیری از اعتیاد در این شهرستان انجام شد که برگزاری کلاس‌های مهارت‌های زندگی برای سنین و اقشار مختلف از جمله این برنامه‌ها است.

فرماندار شهرستان تفرش با اشاره به راه‌اندازی اولین کلینیک ترک اعتیاد این شهرستان در سال گذشته عنوان کرد: آمادگی راه‌اندازی دومین کلینیک ترک اعتیاد در این شهرستان را داریم و برای این منظور 100 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش ایسنا، فرماندار شهرستان آشتیان نیز گفت: در این شهرستان سال گذشته 12 جلسه شورای مواد مخدر تشکیل شد که از مجموع 46 مصوبه شورا 41 مصوبه اجرایی شده است.

محسن حسنی با بیان اینکه بیشتر برنامه‌های سال گذشته این شهرستان در امر مبارزه با مواد مخدر با محوریت آموزش و پیشگیری برنامه‌ریزی شد، افزود: برنامه‌ای از جمله همایش تخصصی پیشگیری از اعتیاد، همایش ملی و همایش آشنایی خانواده‌ها با انواع مواد مخدر و مهارت‌های زندگی در تفرش برگزار شد.

وی با تاکید بر اهمیت نقش مشارکت مردم در کاهش اعتیاد و آگاهی بخشی به خانواده‌ها عنوان کرد: سال 91 تعداد سازمان‌های مردم نهاد این شهرستان هشت سمن بود و در حال حاضر این تعداد به 12 سازمان مردم نهاد رسیده است که تعدادی از سمن‌ها در بخش مبارزه با مواد مخدر فعالیت دارند.

فرماندار شهرستان آشتیان عنوان کرد: افزایش تعداد و تقویت و توانمندسازی سمن‌های بخش مبارزه با اعتیاد از برنامه‌های سال جاری این شهرستان است.

حسنی با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی و بهره‌گیری از زبان هنر در بخش مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: تاتر خیابانی به دلیل ارتباط مستقیم با مردم می‌تواند بسیار موثر واقع شود که در این خصوص انتظار همکاری داریم.


انتهای پیام