• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-6992-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

معاون وزیر:

فقرزدایی با توانمندسازی و کارآفرینی محقق می شود/امیدوارانه به آینده دولت می‌نگریم

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون گفت: فقرزدایی با توانمندسازی و کارآفرینی انجام می‌‌شود، دولت تدبیر و امید بستر را در مسیر کار‌آفرینی فراهم کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر جمشید تقی زاده در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی با اشاره به افتتاح مجلس دهم در سال گذشته گفت: با افتتاح مجلس جدید وارد دوران تازه‌ای از حیات سیاسی شدیم و در همین راستا چهره‌های جدیدی وارد عرصه انتخابات شدند.

 وی گام‌های موثر در جهت اعتماد‌سازی جامعه جهانی به کشور را از جمله موفقیت‌های دوران پسا‌برجام برشمرد و افزود: مسیر تجارت در دوران پسابرجام  روال قانونی خود را در پیش‌ گرفت و توانستیم در‌آمد حاصل از فروش نفت را که بلوکه شده بود از مبادی رسمی تحویل بگیریم که این مهم از جمله اقدامات بسیار ارزشمند در این دوران بود.

تقی‌زاده بیان کرد: در دوران تحریم فروش نفت در حدود هفتصد هزار بشکه بود که امروز با افتخار این رقم به سه میلیون بشکه رسیده است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از موفقیت‌ها پذیرش بازگشت ایران به سهم اپک است، عنوان کرد: در دوران پسابرجام  اقدامات ویژ‌ه ای انجام گرفت و بسیاری از دستاوردهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی حاصل این دوران کام مردم را شیرین کرد.

معاون امور مجلس، حقوقی و امور استانهای وزارت تعاون خاطرنشان کرد: تدابیر مطلوبی که در دولت تدبیر و امید اندیشیده شده است در حال شکل‌گیری است.

وی با اشاره به اینکه دکتر روحانی در تحقق شعارهای انتخاباتی خود همچنان ثابت قدم است، افزود: در کشوری که با مشکلات عدیده‌ای از گذشته گریبانگیر است به یکباره نمی‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت اما با تلاش‌های ویژه‌ای که در حال شکل‌گیری است  دولت یازدهم به اهداف مشخص شده دست می‌یابد.

تقی‌زاده با بیان اینکه آینده بسیار مطلوبی برای جامعه در حال ترسیم است، عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید، سلامت و امنیت جامعه را در کنار هم شاهد هستیم، در حال حاضر 11 میلیون نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند و این در حالی است که دنیای غرب و حتی امریکا در این بخش عاجز است و نتوانسته بدرستی عمل کند.

معاون امور مجلس، حقوقی و امور استانهای وزارت تعاون با اشاره به امنیتی که در کشور وجود دارد، عنوان کرد: اتحاد مابین مسئولین و بخش‌های مختلف امنیتی حاکی از آنست کشور در وضعیت امن بسر می‌برد.

وی رحلت ‌آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را که یکی از پایه‌های نظام تلقی می شد حادثه تلخی قلمداد کرد و افزود: حضرت‌ آیت‌الله رفسنجانی از جمله چهر‌ه‌هایی است که هم در حیات و هم در ممات واجد آثار و برکاتی برای نظام خواهد بود.

تقی زاده عنوان کرد: با توجه به فضای انتخاباتی در جامعه، زیباترین شکل دموکراسی سیاسی در فرایند انتخاباتی در کشور ما وجود دارد و بهترین دموکراسی را شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: مدیران دقت کنند مسایل حاشیه‌ای انتخابات، وظایف اجرایی و خدمات‌رسانی به مردم را تحت‌الشعاع قرار ندهد و  رسیدگی به امورات مردم در وضعیت مطلوبی باشد و در کنار این اقدامات، دستگاه‌ها سعی کنند عملکرد خود را به مردم انعکاس دهند.

وی با اشاره به تاثیر‌گزاری لوایحی که در سال گذشته به مجلس ارائه شده است، عنوان کرد: در سال گذشته در بخش بهزیستی لایحه‌ای به مجلس ارائه شده است که با توجه به این لایحه رنسانسی در محرومیت‌زدایی و فقرزدایی خواهیم داشت. فقرزدایی با توانمندسازی و کارآفرینی انجام می‌‌شود، دولت تدبیر و امید بستر را در مسیر کار‌آفرینی فراهم کرده است.

تقی‌زاده عنوان کرد: در سال گذشته 290 نماینده مجلس همگام با دولت مصوبات ارزنده‌ای را برای بهزیستی به تصویب رساندند بر همین اساس محرومین جامعه بیشترین بهره‌مندی از این مصوبات را خواهند داشت.

وی بااشاره به اقدامات که در مورد صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی صورت گرفته است، عنوان کرد: با توجه به تورم در کشور افزایش حقوق برای بازنشستگان با شیب 19.9 درصد و در برخی مواقع تا 25 درصد تحقق پیدا کرد.

معاون امور مجلس، حقوقی و امور استانهای وزارت تعاون بیان کرد: در صورتی که بخواهیم به قدرت اقتصادی-اجتماعی در منطقه تبدیل شویم باید از کار‌آفرینی به صورت فردی و سازمانی عبور کرده و به دولت کارآفرین برسیم‌.  طبق برنامه‌ریزی‌های دولت در سال 96 قصد بر این است که یک میلیون شغل ایجاد شود و ما شاهد  تحول اساسی و بنیادین در بخش اشتغال خواهیم بود.

وی تصریح کرد: ائتلاف برای جبران عقب‌ماندگی در کشور با همکاری و عنایت تمام ارکان و سه قوه امکان‌پذیر است. قصد داریم به قدرت اقتصادی و اجتماعی تبدیل شویم و تحقق این امر مستلزم جهاد مدیریتی است.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه امسال سال شکوفایی دولت است و شاهد جهش دولت در بخش‌های مختلف خواهیم بود، عنوان کرد:  امیدوارانه به آینده دولت می‌نگریم. در صورتی که بخواهد اصلاحی صورت گیرد، مدام باید ‌خود را  به روز کرده و با هم بودن را یکبار دیگر تمرین کنیم.

به گزارش‌ایسنا، مدیرکل امور استان های وزارت تعاون با اشاره به نرخ بیکاری 7.3 درصدی استان مرکزی عنوان کرد: دررصورت حفظ این رقم می‌توانید برای سایر استان‌ها الگو باشید.

خلیل حنیف بیان کرد: مجموعه شورای هماهنگی بسترسازی مطلوبی ایجاد کرده‌ است، جلسه شورای هماهنگی اثرات مستقیم در پیشبرد اهداف دارد.

وی با اشاره به ارتباط بین بخشی و انسجام عملکردی مناسب بین سازمان‌ها، افزود: کارکرد مجموعه اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی رضایت بخش است.

حنیف عنوان کرد: نشست های شورای هماهنگی بواسطه حضور 11 مدیرکل استان نشان دهنده بستر مناسبی  است و این مهم در تصمیم سازی و پیشبرد اهداف می تواند گام موثری باشد.

حنیف عنوان کرد: مسئولان سعی کنند برخی خدمات و عملکرد دولت روحانی با قدرت بیان شود.

به گزارش ایسنا، در این نشست تفاهم‌نامه بین ادارات کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، بهزیستی و فنی و حرفه ای به منظور ارتقاء سطح توانمندی و مهارتی برای دستیابی به اشتغال پایدار به امضا رسید و از اعضای شورای هماهنگی مدیران استان تجلیل شد.


انتهای پیام