• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-15884-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

مدیرعامل ایرالکو عنوان کرد:

ادامه فعالیت خط پنج تا زمان تامین تجهیزات/اجازه جوسازی علیه ایرالکو را نمی دهم

مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران گفت: تکلیف خط پنج زمانی که ماشین‌آلات جدید برای این خط برسد روشن می‌شود که احتمالا این موضوع آبان‌ماه تحقق می‌یابد و تا آنزمان خط پنج به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

بهمن اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، در پاسخ به این سوال که بالاخره تکلیف خط پنج این واحد صنعتی که طبق مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوا مقرر بود تا پایان تیرماه تعطیل شود، چه می‌شود؟ گفت: در حال حاضر موضوع خط چهار است، این خط در اواخر مردادماه سال جاری افتتاح می‌شود.

وی عنوان کرد: تقریبا آبان‌ماه سال جاری امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای خط پنج تامین و امکان توسعه این خط فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت ایرالکو در پاسخ به این سوال که بر این اساس خط پنج تا زمان تامین تجهیزات به فعالیت خود ادامه می‌دهد؟ بیان کرد: بله این خط تا آن زمان به فعالیت ادامه می‌دهد، شما می‌خواهید کارگران بیکار شوند؟

اخوان در پاسخ به این سوال که با این اوصاف تکلیف آلایندگی این خط و مصوبه کارگروه چیست؟ عنوان کرد: این خط آلایندگی ندارد، این موضوع باید اثبات شود و باید کارشناس این موضوع را ثابت کند. به افراد غیر کارشناس اجازه نمی‌دهم ایرالکو را زیر سوال ببرند.

وی در خصوص رعایت مسائل زیست محیطی در این واحد در جریان انقلاب چهارم صنعتی گفت: علیه ایرالکو جو سیاسی ایجاد می‌شود. موضوع آلودگی زیست محیطی یک شانتاژ و ایجاد جو است، اگر سند آوردند ایرالکو آلاینده است خودم این شرکت را تعطیل می‌کنم.

مدیرعامل ایرالکو با بیان اینکه وسایل نقلیه نیز در استان آلودگی ایجاد می‌کنند و نماینده ولی فقیه در استان نیز بر این موضوع تاکید کرده است، ادامه داد: موضوع آلایندگی ایرالکو باید از طریق کارشناس رسمی محیط زیست دادگستری مطرح شود و به افراد اجازه اظهار نظر و جوسازی در خصوص ایرالکو را نمی‌دهم.

وی در خصوص تسهیلات 300 میلیارد تومانی که در سفر رییس جمهور به استان برای انتقال بخش آندسازی در نظر گرفته شد، عنوان کرد: این مبلغ از طریق صندوق توسعه ملی تامین و به بانک ملت ارجاع داده شده است. برنامه این است که از این مبلغ برای انتقال آندسازی استفاده نکنیم و به جای آن از امکان سرمایه‌گذاری خارجی استفاده کنیم.

اخوان افزود: به این ترتیب شرکت‌های خارجی به ساخت بخش آندسازی کمک می‌کنند و بازپرداخت مبلغ کمک شده طی پنج سال با ضمانت بانک مرکزی و بدون در نظر گرفتن بهره انجام می‌شود. فردا جلسه نهایی برای این موضوع تشکیل می‌شود.

وی در خصوص باشگاه ورزشی این واحد صنعتی، تصریح کرد: در دو سال گذشته برای این باشگاه 19 میلیارد تومان هزینه شده است که با این مبلغ می‌توانستیم استخر و باشگاه ورزشی در اراک راه‌اندازی کنیم و در واقع این مبلغ در اختیار مردم و مسئولین استان قرار بگیرد.

مدیرعامل ایرالکو عنوان کرد: برای این فصل نیز به باشگاه کمک می‌شود، اما بعد از آن باید تمامی صنایع استان به این بخش کمک کنند.

وی در خصوص مسائلی که درخصوص بدهی این شرکت مطرح است و شرایط کنونی شرکت نیز عنوان کرد: این شرکت از ذیل ماده 141 خارج شده، در سه ماهه نخست سال 7.5 میلیارد سودآوری داشته و 64 درصد نیز از میزان ضرر ایرالکو کاسته شده است. وضعیت شرکت تغییر کرده، اما نمی‌گویم مدینه فاضله شده است.

 


انتهای پیام