• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-3387-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

رئیس علوم پزشکی اراک:

جواب آزمایش تب کریمه کنگو در پسربچه متوفی در اراک منفی اعلام شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از منفی بودن قطعی جواب آزمایش تب کریمه کنگو در پسربچه‌ای که حدود 10 روز گذشته فوت شد، خبر داد.  

دکتر حسن طاهراحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: در این بیمار هر دو مورد نگران کننده ابتلا به تب کریمه کنگو و آنفلوآنزا از نوع خطرناک به طور قطعی رد شد و نومونی شدید یا سینه پهلو دلیل احتمالی فوت این بیمار است .

ر ئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک پیش از این در خصوص شایعه فوت این بیمار به دلیل ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو به ایسنا گفته بود: این موضوع به هیچوجه ثابت نشده و اصلا چنین موضوعی در مورد او مطرح نیست. این بیمار اعزامی به بیمارستان امیرکبیر بوده و فوت کرده است، اما چیزی در رابطه با ابتلای او به بیماری تب کریمه کنگو ثابت نشده است و علت فوت به احتمال بسیار زیاد به سبب سینه پهلو یا نومونی شدید بوده است.

وی در رابطه با آنچه در خصوص ایزوله شدن اطرافیان این بیمار شایع شده بود نیز گفته بود: اینکه پرستاران و دوستان و پزشکان این بیمار قرنطینه شده‌اند نیز درست نیست.

آزمایشات لازم برای علت‌یابی فوت این بیمار در اراک انجام شده بود که پاسخ آزمایش تب کریمه کنگو در مورد این بیمار منفی بود، اما برای حصول اطمینان بیشتر این آزمایش در تهران نیز انجام و نتیجه آن منفی اعلام شد. 

 


انتهای پیام