• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4491-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

کارگران آذراب تجمع کردند
فرماندار: مطالبات کارگران باید پرداخت شود

کارگران شرکت آذراب در اعتراض نسبت به معوقات چندماهه حقوق خود در اراک تجمع کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر بختیاری فرماندار اراک در جمع کارگران با بیان اینکه برای شنیدن مطالب کارگران در این جمع حاضر شده ام، خطاب به کارگران گفت: در جریان مشکلات شما هستم. در جلسات کمیسیون کارگری استان این مشکلات و مطالب چندین بار منعکس شده و مسئولان شرکت نیز چندین بار در این جلسات حضور پیدا کرده و قول رفع مشکلات داده اند.

وی با بیان اینکه در اولین فرصت که سعی می کنیم همین فردا باشد مسئولان شرکت را احضار کرده و ضمن یادآوری موارد قبلی، رفع مشکلات را به جد از آنان مطالبه خواهیم کرد افزود: آذراب شرکتی فعال است که زمینه تولید دارد و محصولات این شرکت خواهان بسیار دارد.

بختیاری تاکید کرد: اگر این شرکت به خوبی مدیریت شود می تواند در چند شیفت فعال باشد و همچنین می تواند نیروی جدید جذب کرده و بخشی از مشکل اشتغال اراک را حل کند.

وی با بیان اینکه مدیریت باید پای کار بوده و با مسئولان استان و شهرستان و کارگران و نمایندگان آنها صادق باشد گفت: مطالبات شما باید پرداخت شود و در این خصوص حتما با مسئولان شرکت مذاکره خواهیم کرد.

بختیاری با تاکید بر اینکه ما در کنار کارگران هستیم، افزود: این مسائل در جلسات شورای تامین و کمیسیون کارگری با حضور مسئولان استان و مسئولان شرکت مطرح می شود و اگر چنانچه مسئولان شرکت نخواهند به وظیفه خود در قبال کارگران عمل کنند به استناد قوانین با آنها برخورد خواهد شد.

وی خواستار حضور نمایندگان کارگران در این جلسه شد.

به گزارش ایسنا، تعدادی از کارگران نیز ضمن بیان مشکلاتی از قبیل عدم دریافت حقوق 4 ماهه و عدم رفع قطعی مشکل توسط سهامدار شرکت، با بیان اینکه حقوق آذراب از شرکت های دیگر به مراتب پایین تر است و همین حقوق نیز پرداخت نمی شود، به روز شدن حقوق، افزایش حقوق و تعیین تکلیف افراد در آستانه بازنشستگی را خواستار شدند.

یکی از کارگران گفت: یکماه پیش به استانداری رفتیم و همه مسئولان استان و مدیرعامل شرکت نیز در جلسه حضور داشتند. مدیرعامل شرکت قول داد که ظرف یکماه وضعیت را سامان دهد و براساس این وعده او در طول ماه رمضان کارگران شب و روز کار کردند، اما پس از پایان یکماهی که مدیرعامل شرکت وعده داده بود هیچ اتفاقی برای رفع مشکل نیفتاد.

کارگران می گویند مدیرعامل شرکت در کار بورس و به فکر سهامش است و خواستار درمان قطعی مشکل هستند. آنها معتقدند که طبیعی نیست شرکتی که در حال کار و فعالیت است در پرداخت حقوق کارگران با مشکل مواجه شود.

به گفته کارگران این شرکت، آنها از از اسفندماه گذشته حقوقی دریافت نکرده اند.

به گفته کارگران این شرکت، آذراب دارای 1700 نفر پرسنل است که با محاسبه خانواده آنان زندگی حدود 5 هزار نفر از محل فعالیت این شرکت تامین می شود.


انتهای پیام