• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-4391-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

استاندار مرکزی:

استان مرکزی مستعد سرمایه گذاری است

استاندار مرکزی گفت: صادرات استان مرکزی در سال های اخیر روند رو به رشدی را نشان می دهد،  سال گذشته در این استان به تراز مثبت 480 میلیون دلاری دست یافتیم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زمانی قمی در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقامتی استان مرکزی که با حضور مدیر عامل و رییس هیات مدیره بانک صنعت معدن کشور برگزار شد، گفت: گام های مثبتی برای رفع مشکلات در بخش های مختلف از جمله بخش اقتصادی و رفع مسائل واحدهای تولیدی و صنعتی برداشته شده است، اما قطعا کماکان مشکلاتی وجود دارد که برای رفع این مشکلات باید به تلاش خود ادامه دهیم.

وی با تاکید بر این نکته که استان مرکزی مستعد سرمایه گذاری است و ظرفیت مطلوبی در این بخش دارد، عنوان کرد: قرارداد شرکت رنو در ساوه نهایی شده است و می توان گفت که بعد از قرارداد توتال یکی از مهمترین قراردادهای کشور است.

استاندار مرکزی بیان کرد: پنج نیروگاه سیکل ترکیبی در کشور احداث می شود که بزرگترین این نیروگاه ها در ساوه احداث می شود. ظرفیت این نیروگاه هزار و 200 مگاوات است که عملیات اجرایی این طرح در آینده ای نزدیک شروع می شود.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات موثر در استان مرکزی برگزاری جلسه های راهبری اقتصاد مقاومتی در روستاها است و می توان گفت استان مرکزی در این خصوص از استان های پیشرو در کشور است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: حدود 400 روستا در استان شناسایی و قابلیت ها و ظرفیت های این روستاها بررسی و جمع بندی شده است که بر اساس این بانک اطلاعاتی به موضوع اشتغالزایی در روستاهای هدف پرداخته شود.

وی بیان کرد: استان مرکزی پایین ترین نرخ بیکاری را دارد، البته نرخ بیکاری در شهرستان های اراک و خمین نسبت به سایر شهرستان ها بالاتر است که باید برای کاهش این رنج تلاش شود.

زمانی قمی ادامه داد: سال گذشته 730 میلیارد تومان تسهیلات به هزار و 60 واحد صنعتی و تولیدی در قالب طرح رونق تولید اعطا شده است. رفع مشکل واحدهای تولیدی و کمک به استمرار فعالیت واحدهای فاقد مشکل در واقع کمک به اشتغالزایی و تثبیت اشتغال موجود است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مشکلات و مسائل شرکت ماشین سازی اراک مطرح و مصوب شد بانک ملت برای پرداخت 500 میلیارد ریال سرمایه در گردش به این شرکت همکاری کند.

بهره گیری 10 طرح سرمایه گذاری با مقیاس بزرگ و 10 طرح برای تسهیلات سرمایه در گردش از طریق بانک صنعت و معدن نیز دیگر مصوبه این جلسه بود.

سهم بانک صنعت معدن از تسهیلات رونق تولید در استان مرکزی نسبت به سال گذشته 100 میلیارد ریال افزایش یافت.

 


انتهای پیام