• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-13184-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

نزدیک به پنج هزار شغل در استان مرکزی ایجاد خواهد شد
معاون استاندار: ضرورت تسریع در اجرای برنامه های اشتغالزایی

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مرکزی گفت: دفتر اقتصادي و دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري نيز همسو با اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي در پيگيري و تسريع در روند اجراي برنامه هاي اشتغالزايي در سال جاري اقدامات لازم را به عمل خواهد آورد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ظفر افشون در جلسه مشترکی که به منظور هماهنگی در رویه اجرای هرچه بهتر برنامه های ابلاغی وزارت تعاون،کار در زمینه ایجاد اشتغال در سال جاری برگزار شد اظهار کرد: با توجه به منابع ابلاغي و تخصيصي به استان جهت بنگاه هاي خرد و كوچك و خانگي و نهادهاي حمايتي مانند كميته امداد و بهزيستي و طرح رونق توليد و بازسازي و نوسازي صنايع بايستي دستگاه هاي اجرايي با اهتمام بيشتري در اين خصوص عمل كرده و در كارگروه اشتغال كه كارگروه تخصصي است گزارش اقدامات و عملكرد خود را اعلام کنند .

وی ادامه داد: بايد برنامه هاي ابلاغي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و ساير طرح هاي اشتغالزا با جديت در كارگروه تخصصي اشتغال قرار بگيرد .

محمد تقی آبایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این جلسه افزود: ابلاغ این میزان تسهیلات نسیت به سال گذشته افزایش رو به رشدی داشته است .

وی در این جلسه طي گزارشي برنامه هاي تهيه شده ابلاغي توسط وزارت متبوع را تشريح کرد و گفت: در سال جاري با تهيه و ابلاغ برنامه اشتغال فراگير توسط وزارت متبوع 970 هزار فرصت شغلي جديد با همكاري وزارت خانه های ذیربط در کشور ایجاد خواهد شد .

آبایی عنوان کرد اين برنامه در سه حوزه پيش بيني فرصت هاي شغلي در بخش هاي اقتصادي و دستگاه هاي اجرايي ذيربط به تعداد 651900 نفر، ايجاد 228000 فرصت شغلي از طريق فعاليت هاي مرتبط با طرح هاي اشتغالزايي در حوزه مداخلات سياسي مانند طرح هاي كارورزي ، مشوق هاي بيمه اي ، مهارت آموزي در محيط كار واقعي ، روستا – تعاون و ... و ايجاد 91800 فرصت شغلي  در فعاليت هاي مرتبط با نهادهاي حمايتي و عمومي در نظر گرفته شده است.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد : بر همين اساس طبق بند الف و ب ، تبصره 18 قانون بودجه سال 96 مبلغ 200000 ميليارد ريال تسهيلات براي طرح های مصوب کارگروه اشتغال و کمیسیون تخصصی آن در كشور در نظر گرفته شده است. که برش استانی آن تاکنون توزیع و ابلاغ نشده است .

وی همچنين مطالعات ديناميك اشتغال استان و تعيين رسته هاي اولويت دار در طرح تكاپو (توسعه اشتغال و كسب و كار پايدار) توسط كارگزار استان مطرح کرد و افزود: این طرح در صورت تصويب در کارگروه تخصصی اشتغال استان جهت اجرايي شدن به دبيرخانه شورايعالي اشتغال ارسال خواهد شد .

آبایی ادامه داد: مبلغ 201 ميليارد ريال و 435 ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه جهت اشتغالزايي افراد تحت پوشش بهزيستي و كميته امداد ار محل اعتبارات بند "د" تبصره 16 قانون بودجه سال 96 كشور به نهادهاي حمايتي استان ابلاغ شده است .

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی  گفت: مبلغ 160 ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه مشاغل خانگي با عامليت بانك هاي توسعه تعاون و ملت جهت حمايت از مشاغل خرد و خانگي براي سال جاري به استان ابلاغ شده است .

وی تصریح کرد : جهت اجراي پروژه ارتقاء توليد و توسعه اشتغال پايدار در دشت ها و مناطق روستايي كه از پروژه هاي اقتصاد مقاومتي مي باشد مبلغ 588989 ميليون ريال براي ايجاد 3638 فرصت شغلي در سال جاري توسط دستگاه هاي اجرايي ذيربط تخصيص داده شده است .


انتهای پیام