• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-13384-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

کریمی:

شورایاری ها زمینه ساز افزایش مشارکت مردم در اداره شهر هستند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی فعالیت شورایاری ها را زمینه ای برای افزایش مشارکت مردم در امور شهرداری و پیگیری مطالبات مردمی از شهرداری و شورای شهر دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی اکبر کریمی در آیین بهره برداری از پروژه فرهنگسرای سیدالشهداء اراک، گفت: زمین این فرهنگسرا قبلا تملک شده بود و ساخت و راه اندازی این مجموعه اقدامی ارزشمند از سوی شهرداری اراک است.

وی بیان کرد: فعالیت های فرهنگی یکی از رسالت های شهرداری است. در کنار الزامات عمرانی که شهرداری باید به آن بپردازد، پرداختن به فرهنگ جامعه، ایجاد نشاط اجتماعی و توجه به سلامت روانی جامعه نیز مهم است و باید بخشی از بودجه شهرداری در این بخش ها هزینه شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باشگاه ورزشی شهرداری و دیگر اقدامات که فعالیت های فرهنگی محله ای را شکل دهد اقدامی ارزشمند است.

کریمی بیان کرد:  فرهنگسرای محله ای می تواند هسته و کانون فرهنگی اجتماعی برای فعالیت های مختلف در سنین متفاوت باشد.

وی تاکید کرد: توسعه این اماکن در محله های مختلف شبکه فعال فرهنگی اجتماعی را ایجاد می کند و قطعا منشاء تحول در فضای فرهنگی اجتماعی شهر می شود.

کریمی خاطر نشان کرد: البته نباید فضایی ایجاد شود که این اماکن رقیب کانون های سنتی فرهنگی مانند مساجد شوند بلکه باید مکمل مساجد باشند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نبود مشارکت شهروندان در تصمیم گیری های شهرداری یکی از خلاء ها در شهرهای بزرگ است، عنوان کرد: توجه به محله ها در نظام اداره شهر بسیار مهم است. ایجاد شورایاری در محله ها می تواند این خلاء را پر کند.

وی افزود: امیدواریم زمینه قانونی ایجاد کانون شورایاری در کنار شوراهای شهر فراهم شود که بازویی برای ارتباط با شوراها و پیگیری مطالبات مردم باشد که مردم نقش و سهم پررنگ تری در اداره امور شهر داشته باشند.

به گزارش ایسنا، شهردار اراک نیز گفت: شهرداری اراک در کنار فعالیت های عمرانی و خدماتی در بخش فرهنگی و اجتماعی نیز اقداماتی را برنامه ریزی و اجرا کرده است.

محمدابراهیم عباسی بیان کرد: فرهنگسرای سیدالشهداء یکی از اقدامات شهرداری در بخش فرهنگی اجتماعی است. در این مجموعه خدمات مشاوره ای به صورت رایگان ارائه و با استقرار دو مشاور در این مجموعه ارائه و کلاس های متنوع برای سنین مخلف نیز برگزار می شود.

وی عنوان کرد: این فرهنگسرا در مساحتی به وسعت 200 متر مربع با زیربنای 800 متر مربع احداث شده است. فضاهای آموزشی و سالن آمفی تاتر نیز در این مجموعه در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، اشرف بهادری عضو شورای شهر اراک نیز گفت: جامعه امروز درگیر روزمرگی است و از طرفی شاهد بروز انواع آسیب های اجتماعی هستیم. یکی از نیازهای جامعه با توجه به مسائل موجود مکان هایی برای ارائه خدماتی مبتنی بر نیاز فرهنگی و اجتماعی شهروندان است.

وی بیان کرد: ایجاد فرهنگسرا در صورتی که کارکرد مناسب و هدفمندی داشته باشد می تواند تا حد قابل توجهی از نیاز جامعه را به صورت محله ای پاسخ دهد.

بهادری ادامه داد: در صورتی که مکان فرهنگسرا خواسته و نیاز جوان و نوجوان را تامین کند و در واقع خوراک مناسب به این جامعه هدف ارائه دهد، تا حدودی از بروز آسیب های اجتماعی که ناشی از حضور در مکان های نامناسب یا پرداختن به مسائل غیر متعارف در اوقات بیکاری است، جلوگیری می شود.

این عضو شورای شهر تاکید کرد: فرهنگسرا بستری برای ارائه خدمات به سنین مختلف است و می تواند پایگاه محله ای قوی باشد.


انتهای پیام