• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-13684-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

جهان امروز اولین نسل هموفیلی‌های سالمند را تجربه می کند

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به افزایش سن امید به زندگی در میان بیماران هموفیلی گفت: امروز بیماران هموفیلی‌ می‌توانند به سن میانسالی و کهنسالی برسند و جهان امروز اولین نسل هموفیلی‌های سالمند را تجربه می کند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، احمد قویدل در همایش آموزشی هموفیلی که به همت انجمن هموفیلی استان مرکزی در اراک برگزار شد، با بیان این نکته که طول عمر افراد مبتلا به هموفیلی امروز در دنیا به میزان طبیعی رسیده ‌است، افزود : نکته مهمی که افراد مبتلا به هموفیلی امروز باید مورد توجه قرار دهند توجه به مراقبت‌های فردی و چکاپ به صورت مستمر است. قبلا گفته می‌شد بیماران هموفیلی به دلیل رقیق بودن خون دچار سکته قلبی نمی‌‌شوند، اما امروز با شروع سن میانسالی و کهنسالی مانند دیگر افراد، هموفیلی‌ها نیز سکته قلبی را تجربه می‌کنند.

قویدل ادامه داد: در کنار افزایش امید به زندگی، هموفیلی‌ها بیش از سایر افراد باید موارد خودمراقبتی را پیگیری ‌کنند. بروز بیماری در این افراد باید به حداقل ممکن برسد و برای تشخیص زود‌هنگام باید چکاپ را جدی بگیرند.

به گزارش ایسنا، رییس مرکز جهانی آموزش و پرورش خلاق در مالزی و عضو بنیاد آموزش خلاق در آمریکا نیز در این همایش مواردی در خصوص چگونگی کنترل بیماری ارائه داد و گفت: برای درمان کودکان کمتر از 15 سال و جایگزینی بافت در خصوص این بیماران وزارت بهداشت و درمان حمایت‌ می‌کند البته انجمن نیز از بیماران بالای 15 سال در حوزه درمان حمایت می‌کند.

عبدالرضا کردی بیان کرد: درمان جدید برای بیماران هموفیلی ارائه شده است. این روش درمانی در دنیا مورد بررسی قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود طی دو سال آینده این نوع درمان وارد کشور شود و بیماران هموفیلی بتوانند از این امکان استفاده کنند.

وی ادامه داد: مشکل تزریق در رگ برای بیماران هموفیلی برطرف شده است و این مهم می‌تواند به این بیماران کمک کند. 

 


انتهای پیام