• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-4992-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

واقعه غدیر در ساوه بازسازی شد

امام جمعه ساوه: جریان امامت یک جریان مداوم است

امام جمعه ساوه گفت: جریان امامت و ولایت یک جریان تداوم دار است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در آئین معنوی بازسازی واقعه غدیر که در آستان مقدس امامزاده سید اسحاق بن موسی الکاظم (ع) و با حضور پرشور مردم ساوه برگزار شد، افزود: امروز و در هر زمان دیگر امامت و ولایت است که مسیر زندگی انسان را تعیین می کند و مشخص می کند که باید پشت سر چه کسی حرکت کرد.

وی افزود: این جریان تداوم دار و مستمر امامت در دو سوی حق و باطل حرکت می کند و بنا به فرموده قرآن کریم هر کسی نمی تواند دنبال امامت برحق حرکت کند.

وی تصریح کرد: طبق نص صریح قرآن کریم هر کس با ولایت پیمان بندد حزب الله است و پیمان بندان با ولایت در بهشت جاویدان بسر خواهند برد و سعادتمند خواهند شد.

امام جمعه ساوه با تاکید بر اینکه خدای تعالی برنامه زندگی انسان را مشخص کرده است، افزود: اگر امام و ولایت نباشد خدای تعالی انسان را با همین قرآن به جهنم می کشاند.

وی ادامه داد: اگر امام نباشد به استناد قرآن انسان به جهنم خواهد رفت و مصداق آن داعش است که بنام قرآن و جهاد اقدامات وحشیانه و متجاوزانه انجام می دهند که همانا اقتدا به دودمان بنی امیه است.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: اگر امامت نباشد هدایت انسان به درستی صورت نخواهد گرفت و این امام است که موجب رستگاری و هدایت انسان خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: ولایت فقیه لطف و هدیه الهی است تا جانشینی امام زمان (عج) را انجام دهد و کشور جمهوری اسلامی ایران از این نعمت الهی برخوردار است.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز در حاشیه این مراسم گفت: بازسازی واقعه غدیر در 140 نقطه از کشور توسط بسیج برگزار شد که با استقبال قابل توجه ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت (ع) روبرو شده است.

سرهنگ پاسدار علی رسولی افزود: هم اکنون در بیش از 20 کشور جهان تقاضای بازسازی واقعه غدیر انجام شده است و برنامه ریزی های لازم برای بازسازی این واقعه تاریخی در خارج از کشور در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: حدود یک ماه است که بسیجیان شهرستان ساوه با تمرینات منظم در مکانی که به عنوان محل اجرای این واقعه تدارک دیده شده است با استفاده از امکانات لازم خود را برای اجرای این مراسم آماده می کنند.

سرهنگ رسولی افزود: غدیر نقطه عطفی در تاریخ اسلام است و روز اکمال دین به شمار می رود و چون روز تعیین تکلیف جامعه بعد از پیامبر اکرم (ص) است لذا باید به نحو مناسبی مراسم بزرگداشت آن برگزار شود.


انتهای پیام