• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-5092-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

مجموعه های علمی و دانشگاهی باید با مشارکت تمامی فعالان آنها مدیریت شوند

نماینده اراک، کمیجان و خنداب گفت: نظام مشارکتی در مدیریت یک مجموعه علمی می تواند باعث ‏پیشرفت آن مجموعه شود؛ مجموعه های علمی و دانشگاهی باید با مشارکت تمامی فعالان آن، ‏مدیریت شود .

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری دکتر علی اکبر کریمی، این نماینده مجلس در نشست هم اندیشی با تعدادی از ‏اساتید دانشگاه آزاد اراک عنوان کرد : ‏ دانشگاه آزاد سرمایه ملی است و رویکرد دولت باید حمایت از این ‏مجموعه در راستای منافع ملی باشد .

کریمی گفت:‏ ‎ ‎ کاهش شدید تقاضا برای ورود به مراکز علمی و دانشگاهی به چالشی جدی تبدیل شده ‏است؛ شرایط کشور در زمینه آموزش عالی مورد رضایت نیست .

وی با بیان اینکه ‏ ‎ ‎ خیل گسترده بیکاری فارغ التحصیلان باعث سرخوردگی و خالی شدن مراکز آموزش ‏عالی شده است، افزود: ‏ ‎ ‎ دانشگاه ها با توجه به نیازهای روز کشور باید رویکردهای جدید پیش بگیرند و ‏تحولی نوین در دانشگاه ها ایجاد شود .

وی ‎ ‎ مهمترین حوزه آموزش عالی را حوزه اقتصاد آن دانست و ابراز امیدواری کرد که تحول جدی در این ‏زمینه ایجاد شود .

وی افزود: در حال حاضر یکی از خلاء های موجود در جامعه، نقش آفرینی دانشگاه ها در اداره امور ‏جامعه است. در تمام دنیا، بنگاه های اقتصادی و دولت ها در هر مسئله ای که با مشکل مواجه می ‏شوند، از دانشگاه ها کمک می گیرند .

کریمی گفت: نمایندگان مجلس نیز برای ورود به مسائل و موضوعات مختلف و اظهار نظر در موضوعات ‏نیازمند داشتن اطلاعات بروز و کافی هستند که یکی از راه های دسترسی به این اطلاعات، مراکز ‏علمی و دانشگاهی است .

وی اظهار کرد: ‏ ‎ ‎ یکی از زمینه هایی که دانشگاه ها می توانند منابع مالی خود را تامین کنند، پژوهش ‏های مورد نیاز جامعه و قراردادهای پژوهشی بیرون دانشگاه است .

وی افزود: امیدوارم تحولات دانشگاه آزاد چه در سطح ملی و چه در سطح استان مرکزی سبب رشد و ‏تحول در این مجموعه بزرگ علمی شود .

وی با بیان اینکه ‎ ‎ در استان مرکزی به شدت نیازمند مدیران توانمند از نظر علمی، مدیریتی و مسلط به ‏امور اجرائی هستیم، گفت: ‏ ‎ ‎ از ظرفیت های جامعه دانشگاهی در  کشور و بویژه استان مرکزی به ‏خوبی استفاده نشده است .


انتهای پیام