• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-5485-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

ظرفیت سینمایی استان مرکزی 2255 صندلی است/مجتمع‌های سینمایی موفق‌ترند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: ظرفیت سینماهای کل استان مرکزی 2255 صندلی است.

محسن شریفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا،منطقه مرکزی، ضمن تبریک روز ملی سینما به فعالان عرصه هنر و سینما افزود: این تعداد صندلی به ترتیب در سینما فرهنگ اراک با 600 صندلی، پردیس عصر جدید اراک با 535 صندلی، سینمای ساوه 420 صندلی، سینمای خمین 350 صندلی و سینمای تفرش 350 صندلی مستقر است.

وی اظهار کرد: در مجتمع نور محلات پیگیر راه‌اندازی و دیجیتال کردن یک سالن 100 نفره هستیم، همچنین در شهرستان دلیجان به دنبال تغییر کاربری سالن هلال‌احمر به منظور استفاده و راه‌اندازی سینمای جدید هستیم.

شریفی بیان کرد: اخیرا سینمای خمین مجددا راه‌اندازی شده و در حال حاضر این سینما توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.

وی در خصوص عوامل مرتبط با استقبال مردم از سینما، عنوان کرد: میزان استقبال مردم به عوامل متعددی بستگی دارد و در این زمینه عمدتا آنچیزی که ایده‌آل ماست، صورت نمی‌گیرد. این مهم جای تحلیل و تفحص دارد و بر آن یک دلیل یا دو دلیل مترتب نیست، بلکه منبعث از مجموعه عوامل است.

شریفی اظهار کرد: موضوع کیفیت و نوساز نبودن سینما تنها یک شاخص در مقوله عوامل استقبال کم مردم است، وضعیت اجتماعی مردم، اقبال فرهنگی و نوع فیلم از جمله عوملی است که در استقبال عمومی مردم از سینما تاثیر‌گزار است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر در جامعه امروز پدیده روی آوردن به سالن‌های کوچک را شاهد هستیم و سینماها به سمت سینما‌های کوچک 40 یا 50 نفره پیش‌ می‌روند، چناچه بک مجتمع سینمایی بتواند همزمان چندین فیلم را اکران کند، موفق‌تر عمل می‌کند.

شریفی ادامه داد: دیجیتالیزه کردن سینما، افزایش کیفیت فیلم‌ها و دمیدن روح نشاط و شادمانی می‌تواند مردم را به سمت استقبال از سینما و قرار دادن تولیدات فرهنگی در سبد خانوار پیش ببرد. در حال حاضر عمدتا خانوار‌ها کمتر کالاهای فرهنگی را در سبد خرید فرهنگی خود قرار می‌دهند.

 

 


انتهای پیام