• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-5892-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

ارائه خدمات گسترده درمانی از اهداف انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ارائه خدمات گسترده درمانی و برخورداری مردم از خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب از اهداف انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در آئین بهره برداری از درمانگاه دارالشفای شبانه روزی کریم اهل بیت (ع) وابسته به موسسه خیریه وقفی امام حسن مجتبی (ع) ساوه افزود: نوسازی و بازسازی این درمانگاه که تجهیزات و امکانات آن در حد یک بیمارستان کوچک است به همت هیئت مدیره این موسسه و کمک خیرین صورت گرفت و گام اساسی برای برخورداری مردم شهرستان ساوه از خدمات بهداشتی و درمانی برداشته شده است.

وی بیان کرد: نظیر این اقدام ارزشمند که در بازسازی و مرمت دارالشفای مجهز در ساوه صورت گرفت در اراک هم انجام شده است و با تلاش‌های صورت گرفته ظرفیت بیمارستان آیت الله خوانساری شهر اراک به 96 تخت افزایش یافت که گام اساسی برای خدمات دهی به بیماران مبتلا به سرطان برداشته شده است و سرمایه عظیم درمانی برای کشور محسوب می‌شود.

امام جمعه اراک و رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه وقفی امام حسن مجتبی (ع) ساوه در ادامه از اخذ مجوز سطح سه حوزه علمیه خواهران در ساوه و اراک خبر داد و افزود: با برخورداری از این مجوز طلاب علوم دینی می توانند تا مقطع دکترا تحصیل کنند که با تاسیس مدارس پیش حوزوی و برخورداری از این ظرفیت‌ها خدمات موثری در حوزه فرهنگی، دینی و درمانی در استان به برکت نظام اسلامی برداشته شده و می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه همواره برای برخورداری مردم از خدمات نظام اسلامی بر روی اصول انقلاب و آرمان‌های نظام اسلامی ایستاده‌ایم، افزود: مردم ما شایسته بهترین خدمات هستند و همواره نشان داده‌اند که در دفاع از نظام اسلامی ایستاده‌اند و بر سر اعتقادات و ارزش ها با کسی معامله نخواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه گفت: امروز هم مردم هوشیار و با بصیرت ما در تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری راه امام عزیز و شهدا را ادامه می‌دهند و این را یک وظیفه شرعی، انقلابی، اخلاقی و قانونی می دانند.

وی تصریح کرد: ملت ایران افتخار می‌کنند که زیر پرچم امام و رهبری حرکت می‌کنند و در تربیت نسل جوان برای خدمت به جامعه از سبک زندگی اسلامی و دینی و قرآنی بهره جسته و با هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری کشتی انقلاب در برابر امواج پرتلاطمی به سلامت به سرمنزل مقصود می‌رسد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در ادامه با تاکید بر اتحاد ملی و انسجام اسلامی به عنوان رمز موفقیت کشور تصریح کرد: برای حل مشکلات کشور از رفتارهای تفرقه‌افکنانه پرهیز کنیم و به دنبال انتقاد خردمندانه و خداپسندانه با لفظ مودبانه باشیم.

وی از نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی خواست تا ظرفیت‌های بالقوه موجود در این استان را بالفعل تبدیل کرده و بتوانند مزیت‌های این خطه زرخیز کشور در حوزه کشاورزی، صنعتی، معادن، آموزشی و فرهنگی علمی را شکوفا کنند و برای مقابله با کم‌آبی و خشکسالی برنامه‌ریزی و تدبیر کنند.

وی با تاکید بر اینکه از طرح انتقادهای نابجا پرهیز کنیم، افزود: انقلاب اسلامی ویژگی های خاص خود را دارد و  با بیان اظهارات تفرقه‌افکنانه و انتقادهای نابجا و مغرضانه هم به انقلاب آسیب خواهیم زد و هم به اسلام صدمه خواهد خورد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه از دولت تدبیر و امید خواست که به معنای واقعی برای حل مشکلات در دولت دوازدهم تدبیر کنند. در استان مرکزی بالغ بر سه هزار واحد صنعتی و تولیدی وجود دارد که بیش از 70 درصد از این واحدها با ظرفیت 50 درصدی فعالیت می‌کنند که باید برای برون رفت از این وضعیت تلاش کرد.

وی همچنین از طرح توسعه درمانگاه دارالشفای شبانه‌روزی کریم اهل بیت (ع) وابسته به موسسه خیریه وقفی امام حسن مجتبی (ع) ساوه خبر داد و گفت: در مجاورت این درمانگاه فضای جانبی وجود دارد که بنا داریم با اجرای طرح توسعه ای در فاز دوم یک فضای فرهنگی به مسجد امام حسن مجتبی (ع) برای برگزاری مراسم ملی و مذهبی اضافه شده و مابقی آن به صورت کاربری درمانی انجام شود.


انتهای پیام