• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-5992-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

منصوری: رشد جمعیت ساوه نیازمند تقویت زیرساخت‌هاست

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: رشد قابل توجه جمعیت در شهرستان ساوه نیازمند تقویت زیرساخت ها و تامین نیازهای متناسب با افزایش جمعیت است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمدرضا منصوری در آئین بهره‌برداری از درمانگاه دارالشفای شبانه روزی کریم اهل بیت (ع) وابسته به موسسه خیریه وقفی امام حسن مجتبی (ع) ساوه افزود: ساوه به دلیل جاذبه های صنعتی و کشاورزی همواره با رشد جمعیتی مواجه بوده است به طوری که در سالهای اخیر جمعیت دانش آموزی این شهرستان 25 درصد افزایش پیدا کرده است

وی بیان کرد: افزایش جمعیت ساوه در سال های اخیر به حدی بوده است که میزان جمعیت افزایش یافته این شهرستان بیش از جمعیت دو شهرستان دیگر استان مرکزی بوده است.

وی گفت: این رشد جمعیتی می طلبد تا زیرساخت های لازم در حوزه های گوناگون تقویت شود و اگر نبود مشارکت 35 میلیارد تومانی خیرین مدرسه ساز این شهرستان قطعا دانش آموزان با کمبود فضای آموزشی مواجه بودند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت افزود: افتتاح راه آهن و خط سریع السیر که یکی از زیرساخت های شهرستان بود موجب افزایش جمعیت به میزان دو برابر خواهد شد.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان صورت گرفته است، افزود: مجوز تاسیس بیمارستان مجهز دولتی با بهترین امکانات اخذ شده است و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

منصوری ادامه داد: مشارکت مردم در موسسات خیریه و امور مربوط به بهداشت و درمان ضروری است و دولت به تنهایی قادر به تامین بودجه برای برآوردن مطالبات مردم نیست.

به گزارش ایسنا، معاون پارلمانی و امور مجلس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و نماینده آستان قدس رضوی در استان مرکزی نیز از آمادگی آستان قدس رضوی برای حمایت از انجام کارهای عام‌المنفعه و محرومیت‌زدایی و نیز خدمات بهداشتی و درمانی در سطح استان خبر داد.

محمدحسن آصفری افزود: در نگاهی گذرا به شهرهای مختلف استان مرکزی  شاهد شکوفائی و توسعه در نقاط مختلف به همت خیرین، منابع دولتی و مشارکت مردم با هدایت های نماینده ولی فقیه در استان مرکزی هستیم.

وی بیان کرد: استان مرکزی با فاصله کمی در کنار پایتخت قرار دارد اما از برخی کمبودها در حوزه‌های گوناگون رنج می‌برد که باید همه دست به دست هم دهیم و با مشارکت خیرین کمبودها را برطرف کنیم.

آصفری بیان کرد: ساوه مزین به قدمگاه حضرت معصومه (س) است و پیشانی پرافتخار استان مرکزی محسوب می‌شود و تاسیس دفتر آستان قدس رضوی در ساوه و زرندیه گامی در جهت محرومیت‌زدایی از این خطه و انجام کارهای عام‌المنفعه با تاکید بر نگاه توسعه ای است.

به گزارش ایسنا، معاون استاندار و فرماندار ساوه نیزبا تقدیر از عزم راسخ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به عنوان رئیس هیئت مدیره این موسسه خیریه وقفی به منظور بازسازی و مرمت دارالشفای شبانه روزی کریم‌اهل‌بیت (ع) ساوه گفت: تاسیس این مرکز درمانی قدم بزرگی در حوزه بهداشتی و درمانی شهرستان ساوه برداشت.

محمد بهاروند افزود: استقرار این مرکز درمانی در یکی از مناطقی که ساکنین آن از بنیه مالی مطلوبی برخوردار نیستند موجب خدمات دهی مطلوب شده و مولفه های درمانی این منطقه را تقویت خواهد کرد.


انتهای پیام