• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-12084-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

کار آلودگی هوای اراک به برگزاری کمیته اضطرار کشید/بهبود شرایط در روزهای آتی

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته وضعیت آلودگی هوای اراک طی روزهای آینده بهبود می‌یابد.

سعید فرخی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: طی روزهای اخیر شهر اراک دچار آلودگی هوا و شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود که در این راستا و با توجه به وقوع شرایط نارنجی در برخی روزها، شب گذشته کمیته اضطرار با حضور دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.

وی افزود: در این نشست وضعیت روزهای گذشته، فعلی و روزهای آینده طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی مورد بررسی قرار گرفت و بواسطه این پیش‌بینی‌ها تصمیماتی اتخاذ شد.

فرخی با اشاره به اینکه طبق احتمالات در روزهای آینده شاهد بهبود شرایط هوا هستیم و بر همین اساس با نظر دستگاه‌های مرتبط مقرر شد همچنان هشدارهای بهداشتی توسط دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست برای گروه‌های حساس عنوان شود، گفت: به نظر می‌رسد این هشدارها کفایت کند و در صورت بروز شرایط دیگر قطعا تصمیات لازم اتخاذ می‌شود.

به گزارش ایسنا، شهر اراک از ابتدای هفته جاری با آلودگی هوا و وجود ذرات با قطر کمتر از 2.5 میکرون در هوا درگیر است، به طوری که میزان این ذرات در روز شنبه 120 میکروگرم بر مترمکعب و روز یکشنبه 103 میکروگرم بر مترمکعب بوده است و روز گذشته در ساعت هشت این عدد به 38 میکروگرم بر مترمکعب رسید، اما مجدد میزان آلودگی در طول روز به 104 میکروگرم بر مترمکعب رسید.

میزان استاندارد این ذرات در هوا 35 میکروگرم بر مترمکعب است که بالاتر رفتن میزان ذرات از این عدد شرایط را برای گروه‌های حساس جامعه همچون کودکان، سالمندان، زنان باردار و بیماران قلبی و تنفسی خطرناک می‌کند.

طبق آخرین اعلام مرکز کنترل کیفیت هوای اراک در ساعت هشت صبح امروز(21شهریورماه)میزان ذرات کمتر از 2.5 میکرون در هوای اراک به 34 میکروگرم بر مترمکعب رسیده که پایین‌تر از استاندارد و حاکی از وجود هوای سالم در اراک است.

 

 


انتهای پیام