• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-12684-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

عضو شورا:

در خصوص شهردار اراک هر آنچه قانون حکم کند می پذیریم

دبیر شورای شهر اراک گفت: در انتخاب داوود تاجران به عنوان شهردار اراک هرآنچه قانون حکم کند، می‌پذیریم.

فرزانه رحمتی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص برخی گمانه زنی ها و موارد مطرح شده در شبکه های اجتماعی پیرامون انتخاب شهردار اراک عنوان کرد: داوود تاجران گزینه فراکسیون امید برای تصدی مسند شهرداری اراک بود که با رای قاطع  10 نفر از اعضای شورا برای این پست انتخاب شد.

وی افزود: اخیرا برخی مسائل در شبکه های مجازی و اجتماعی در خصوص انتخاب وی مطرح است، اما هرآنچه قانون حکم کند می پذیریم و تابع قانون هستیم.

رحمتی با اشاره به اینکه در حال حاضر مراحل قانونی کار دنبال می شود، بیان کرد: به طور قطع اسناد لازم که در قانون مشخص شده به طور دقیق ابتدا در کمیته انطباق فرمانداری بررسی می‌شود و پس از آن و در صورت نداشتن نقص به مراجع ذیصلاح بالاتر ارجاع می‌شود و هرآنچه تصمیم گرفته شود، شورا تابع آن خواهد بود.

گفتنی است، اخیرا در فضای مجازی مطالبی در خصوص منع قانونی انتخاب داوود تاجران به عنوان شهردار اراک مطرح شده است.

مطالب مطرح شده حاکی از آن است که "تاجران شرایط قانونی لازم برای تصدی شهرداری را ندارد و مصوبه شورا در خصوص انتخاب شهردار در کمیته تطبیق تایید نمی‌شود، چراکه طبق قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان که در اردیبهشت ماه سال 1395 به تصویب شورای نگهبان رسیده است، انتخاب داوود تاجران به سمت شهردار اراک خلاف قانون است و با توجه به اینکه مدارکی دال بر ایثارگری وی ارائه نشده است، این مصوبه قانونی نبوده و رد خواهد شد".

با توجه به مسائل مطرح شده باید منتظر بررسی موضوع در کمیته انطباق فرمانداری بود.

 


انتهای پیام