• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-6192-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

سلیمی: به بودجه دهیاری‌ها دست‌اندازی نشود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد بودجه دهیاری‌ها امانت‌داری کنید که کسی به آن دست‌اندازی نکند، اگر از بودجه دهیاری‌ها در محل دیگر استفاده شود، این کار دست‌اندازی به پول فقیرترین مردم است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در همایش بخشداران استان مرکزی که در آبگرم محلات برگزار شد گفت: اجازه دخالت سیاسیون چپ و راست را در امور روستاها ندهید، این کار خیانت به مردم روستاهاست. در مورد دهیاران افرادی که توانمندتر هستند انتخاب شوند تا به روستاییان خدمت کنند .

وی تصریح کرد: رویکرد مجلس نسبت به روستاها رویکرد مثبتی است و یاد ندارم چیزی در مورد روستاها به مجلس آمده باشد و ما رای نداده باشیم .

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش بودجه بخشداری‌ها در برنامه ششم توسعه افزود: امسال مجلس 1.5 میلیارد دلار برای اشتغال و عمران روستاها قرار داد. همچنین در برنامه ششم توسعه بودجه روستاها دو برابر شد و استانی شدن درآمد مالیات بر ارزش افزوده در صورتی که درست و عادلانه توزیع شود، این موضوع به نفع روستاهاست .

وی با بیان اینکه باید هزینه‌های جاری کشور کم شود تا بودجه‌ها به سوی روستاها بیاید، تاکید کرد: روستاها کانون تولید هستند، باید کانون‌های تولید را فعال و پویا نگه داریم و تا جایی که امکان دارد دست روستاییان را باز نگاه داریم .

نماینده محلات و دلیجان در مجلس افزود: ممکن است در مورد بسیاری از گره‌هایی که به کار روستاییان می افتد، مشکل قانونی وجود داشته باشد ولی سوال این است که چرا برای برخی افراد در شهرها هستند، مشکلات رفع می‌شود ولی برای روستاییان و فقرا مشکلات و موانع قانونی مرتفع نمی‌شود؟

سلیمی با بیان اینکه دو رویکرد در قبول مسئولیت‌ها وجود دارد، بیان کرد: یک رویکرد، رویکرد نگاه ابزاری و طعمه به مسئولیت است تا کار و منافع شخصی را سامان دهیم و رویکرد دوم فرصت خدمت خالصانه به مردم است .

وی افزود: براساس گفته امیرالمومنین(ع) مسئولیت امانت است و طعمه نیست. اگر این نگاه جاری شود، شجاعت و حق گویی از انسان سلب می‌شود و فرد به چاپلوسی کشانده شده و حریت و آزادگی از انسان گرفته می شود .

سلیمی ادامه داد: در رویکرد خدمت‌محور انسان از شدت کار و زیادی فعالیت شبانه‌روزی خسته نمی‌شود و از طعنه و تهمت دیگران ملول نمی‌شود، باید این نگاه در قبول مسئولیت‌ها جاری شود .


انتهای پیام