• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-6292-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

بیستمین جشنواره استانی شهید رجایی در اراک برگزار شد

استاندار: رفع مشکلات مردم تفضلی از سوی خداوند برای مسئولان است

استاندار استان مرکزی گفت: انتخاب برگزیدگان این جشنواره بر مبنای معیار نسبی است و لزوما به معنای این نیست که دیگر مدیران در جهت انجام وظایف خود تلاش نکرده‌اند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زمانی‌قمی در بیستمین جشنواره استانی شهید رجایی و آئین معرفی از دستگاه‌های اجرایی برتر استان مرکزی در دولت تدبیر و امید، گفت: مدیران و کارکنان فرصت پیش‌رو را برای رفع نیاز و مشکلات مردم غنیمت شمرده و از این فرصت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه حل مشکلات توسط مسئولان، تفضلی از جانب خداوند است، افزود: چناچه خدمات عمومی که کارکنان و دستگاه‌های مربوطه به مردم ارائه می‌دهند، برای چندین ساعت متوقف شود، اهمیت و ارزش کارکنان دولت و نقش برجسته‌ آنان را درمی‌یابیم.

زمانی قمی ادامه داد: انتخاب تعدادی از مدیران و کارکنان در این جشنواره به معنای عدم تلاش دیگران نیست، فرایند انتخاب برگزیدگان این جشنواره بر مبنای یک معیار نسبی است و لزوما به معنای این نیست که دیگر مدیران در جهت انجام وظایف خود زحمت نکشیده‌اند.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی نیز در این جشنواره گفت: هفته دولت و برگزاری جشنواره شهید رجایی فرصت ارزشمندی برای ترغیب و تشویق مدیران و کارکنان دولت است که ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه دولتمردانی همچون رجایی و باهنر که اسوه‌های صبر، فداکاری و مردم‌داری هستند، با تاسی و تبعیت از نحوه سلوک این شهیدان بخشی از عملکرد خود را ارائه دهند و فعالیت‌ها و اقدامات را در جهت بهبود شرایط  عمومی کشور انجام داده‌ و بر میثاق خدمتگزاری به ملت ایران تاکید کنند.

رقیه یادگاری عنوان کرد: بی‌گمان نیل به توسعه پایدار در سایه حکمرانی مطلوب محقق می‌ شود و این مهم ارتباط وثیق و بستگی تام به بهبود و ارتقای فرایندها، اصلاح ساختارهای سازمانی، بکارگیری سازوکارهای دانش‌محور و بکارگیری استراتژی‌های افزایش اثربخشی و کارایی دارد.

وی ادامه داد: حکمرانی مطلوب در جایی به منصه ظهور می‌رسد که امور اجرایی بر پایه مشارکت محوری، تیم‌سازی و کار گروهی، تقویت رویکرد حرفه‌ای و تخصص‌گرایی، شایسته سالاری و خرد جمعی بنا نهاده شود و این امر جز در سایه همراهی و همدلی سازمانی و التزام به اصل قانون مداری، پاسخگویی و شفافیت در اقدامات و عملکردها و بهبود اعتماد عمومی و افزایش سرمایه اجتماعی میسر نخواهد شد.

یادگاری تصریح کرد: دولت تدبیر و امید، استقرار دولتی کارآمد را به عنوان یک هدف مهم تعریف و تحقق آنرا به جد دنبال می‌کند. تصویب نقشه‌ راه و برنامه جامع اصلاح نظام اداری برگرفته از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در دولت یازدهم بوده که پیگیری اصلاحات مستمر در نظام اداری و مدیریتی کشور و ساماندهی ساختار نیروی  انسانی دولت از نتایج آن به شمار می‌رود، در دولت دوازدهم نیز با اهتمام و جدیت بیشتری این مهم دنبال خواهد شد.

وی اظهار کرد: تحقق برنامه‌های توسعه کشور جز با ایجاد یک نظام ادرای کارآمد، بهره‌ور، متعهد و راهبر و با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بخش خصوصی و نهادهای عمومی امکان‌پذیر نخواهد بود، در همین راستا به جهت اتخاذ و وحدت رویه اصلاح نظام اداری، تهیه و تدوین برنامه‌های عملیاتی مورد توافق سازمان اداری و استخدامی کشور، وزارتخانه و دستگاه‌های ستادی است، بدین ترتیب تکالیف واحدهای استانی نیز مشخص شده و بر پایه توافقنامه صادره سنجش و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در ابعاد و شاخص‌های عمومی و اختصاصی که مبتنی بر اهداف برنامه توسعه کشور است، انجام می‌پذیرد.

یادگاری خاطرنشان کرد: ارزیابی انجام شده در بعضی از محورها و شاخص‌ها، کندی و برخی دیگر پیشرفت امور را نشان می‌دهد، همچنین برخی دستگاه‌‌های اجرایی موفقیت‌های بیشتری را کسب کردند که شایسته تقدیر است، اگرچه این امر نافی تلاش و زحمات کارکنان در سایر دستگاه‌ها نخواهد بود و صرفا جنبه تشویقی و انگیزشی دارد.

وی عنوان کرد: آنچه مسلم است، تغییر در جهت بهبود و اصلاح در دولت دوازدهم بی‌وقفه ادامه خواهد داشت و قطعا متناسب با تحلیل ارزیابی‌ها و در جهت شناسایی ضعف‌ها و رفع کاستی‌ها اقدام می‌شود، همچنین بایستی نقاط قوت و ظرفیت‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد و برنامه تکمیلی و جدیدی تدوین و دنبال خواهد شد.

دبیر ستاد بیستمین جشنواره استانی شهید رجایی گفت: بی شک تحقق برنامه‌های دولت جز با همراهی و باور قلبی مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی ممکن نخواهد بود، ضروریست که با جلب مشارکت عمومی و اراده جمعی زمینه لازم برای این امر فراهم شود تا ضمن ارتقا سرمایه اصلی دولت که همان کارکنان است، اعتماد مردم به دولت و نظام اداری نیز اعتلا یابد.

یادگاری در خاتمه اشاره‌ای گذرا به فرایند ارزیابی دستگاه های اجرایی استان در سال 95 داشت و گفت: این ارزیابی نتیجه کار مستمر و تلاش بی‌وقفه بیش از پنج ماه از تیم های ارزیابی شونده است که شامل مدیران و کارشناسان 52 دستگاه اجرایی استان و نیز تیم ارزیابی کننده متشکل از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، کارشناسان امور اقتصاد دارایی، بهزیستی، دفتر امور ارزیابی و رسیدگی به شکایات استانداری و ستاد اقامه نماز است.

وی افزود: دستگاه های اجرایی در اجرای مواد 81 و 82 قانون مدیریت خدمات کشوری، اطلاعات مربوطه  را به صورت خود اظهاری در دو حوزه شاخص‌های عمومی و اختصاصی بر اساس توافق‌نامه و برش استانی، به سامانه تسما انجام داده و این اطلاعات پس از تایید واحدهای ستادی سامانه، جهت درج امتیازات ارزیابی در اختیار تیم ارزیابی کننده  استان قرار گرفت. بعد از آن نیز در فرصت ارائه شده به دستگاه‌های اجرایی اعتراضات مربوطه مورد رسیدگی قرار گرفت و امتیازات نهایی در سامانه تسما ثبت و نتایج پس از تائید رئیس و اعضای ستاد جشنواره شهید رجایی برای جمع‌بندی به مرکز ارسال شد.

یادگاری بیان کرد: ستاد جشنواره با تشکر و قدرانی از سعه صدر کلیه مدیران، کارشناسان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی که با وجود کمبودهای اعتباری، محدودیت‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری، کمبود نیروی انسانی و سایر موارد، تمامی تلاش و مساعی خود را در جهت بهبود امور و جلب رضایتمندی ارباب رجوع بکار می‌برند، رجای واثق دارد تا با فراهم کردن زمینه ارتقای کارآمدی دولت داوزدهم، افزایش خشنودی مردم، مسئولیت پذیری و پاسخگویی کارکنان را سرلوحه کار خود قرار دهد. 


 

 


انتهای پیام