• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-6392-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

مقدسی:

چابک شدن وزارتخانه ها نیازمند اصلاح ساختارها و فرایندهاست

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: به جای تفکیک وزارتخانه ها و تشکیل یک وازرتخانه دیگر، به دنبال اصلاح فرایندها و ساختار‌ها باشیم، متاسفانه ما در موضوع فرایندها هنوز هم مشکل داریم. اصلاح ساختار‌ها و فرایندها سبب چابکی وزارتخانه در تمام حوزه‌ها می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مهدی مقدسی در بیستمین جشنواره استانی شهید رجایی و آئین معرفی و تجلیل از دستگاه‌های اجرایی برتر استان مرکزی در دولت و تدبیر و امید، گفت: تکریم ارباب رجوع بایستی با تکریم ظاهری متفاوت باشد، یقینا وظیفه کارکنان دستگاه‌ها رفتاری متین و توام با خوشرویی با ارباب رجوع است، اما این مهم حداقل انتظار است، تکریم واقعی ارباب رجوع انجام به موقع کار اوست، چنانچه فرد مراجعه کننده به درستی راهنمایی شود، درمی‌یابد در فرایند انجام کارش دستگاه مربوطه واقعا به دنبال کار مردم است.

وی با بیان اینکه اخیرا موضوع تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح شد که در کمیسیون صنایع و معادن رای منفی گرفت، افزود: به جای اینکه بدنبال رفع ایرادات باشیم با عجله و شتاب می‌خواهیم وزارتخانه دیگری را تشکیل دهیم که این کار زیبنده نیست و به معنای تحمیل هزینه است.

مقدسی با اشاره به اینکه اساسا در همه دنیا 73 درصد از کشورها یک وزارتخانه‌ اقتصادی دارند، گفت: چناچه بخواهیم از  کشور‌های توسعه‌یافته الگوبرداری کنیم، کشور ژاپن با 12 میلیون جمعیت 11 وزارتخانه دارد و در بخش اقتصاد نیز تنها یک وزارتخانه دارد.

 


انتهای پیام