• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-6492-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

کریمی عنوان کرد:

وجود خلاء استمرار نظام مدیریتی و کادر‌سازی در دستگاه‌های استان مرکزی

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از خلاء‌های اساسی استان مرکزی موضوع استمرار نظام مدیریتی و کادر‌سازی در دستگاه‌هاست.

به گزاش ایسنا، منطقه مرکزی، علی‌اکبر کریمی در بیستمین جشنواره استانی شهید رجایی، گفت: موضوع استمرار نظام مدیریتی و کادر‌سازی دستگاه‌ها بایستی مورد توجه مدیریت ارشد استان و دستگاه ها باشد و شرایطی فراهم شود تا بدنه کارشناسی و رده‌های پائین‌تر، امید و انگیزه برای رشد و ارتقا سازمانی داشته باشند و بتوانند با تلاش در مسیر خدمت به مردم  گام بردارند.

وی بیان کرد: جشنواره شهید رجایی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی که اسوه و الگوی کارگزاران انقلابی نظام اداری کشور است، فرصت مناسبی برای مرور و ارزیابی عملکرد یک‌ساله مدیران و دستگاه‌های اجرایی است.

کریمی بیان کرد: شهید رجایی علی‌رغم دوره کوتاه مسئولیت خود در کشور، با تلاش و تاسی از آموزه‌های دینی به چنان اسوه و الگویی در این زمینه تبدیل شد که همچنان یاد و خاطره او در ذهن مردم و کارگزاران باقی است، البته به غیر از شهید رجایی بسیاری از افراد بودند که در صحنه خدمت به مردم صادقانه تلاش کردند و عمر و توانایی خود را در این زمینه صرف کردند که قطعا مردم هم قدردان تلاش‌های صادقانه آنها خواهند بود.

وی تصریح کرد: تمام دستاوردهای نظام اداری و بروکراسی کشور مرهون زحمات و تلاش‌های مدیران و کارکنان خدوم دستگاه هاست که با انگیزه حتی در دور افتاده‌ترین مناطق تلاش می‌کنند. استان مرکزی سرشار از مدیران و کارکنان خوب و ارزشمند است و امیدواریم روز به روز شاهد بهتر شدن این موضوع باشیم و خلاء و کاستی‌ها هم در این زمینه رفع شود.

کریمی بیان کرد: دولت دوازدهم در ابتدای راه و تازه نفس است، این دوره بایستی دستاوردها و ثمرات بیشتر و بهتری برای کشور و همینطور استان مرکزی داشته باشد که قطعا بخش عمده ای از این دستاوردها مرهون تلاش مدیران و دستگاه‌های اجرایی است.

وی ادامه داد: در کنار سیل عظیم مدیران خدوم و پرتلاش متاسفانه گه‌گاه در گوشه و کنار دستگاه‌ها افرادی را می‌بینیم که منافع شخصی، قومی و قبیله‌ای خود را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند و  مرتکب تخلفاتی می‌شوند که مصادیق فساد اداری و اقتصادی است.

کریمی اظهار کرد: دولت در کشور در سطح ملی بواسطه بدنه حجیم و بزرگی که دارد با مشکلاتی مواجه است، در اصل ششم قانون برنامه ششم هم اختصاصا به نظام اداری، شفافیت و مبارزه با فساد تعلق پیدا کرده است، مواد 28 تا 30 این قانون ناظر بر این امر است و در ماده 28 تصریح شده که طی برنامه، حداقل 15 درصد از حجم دولت کاسته شود و حتی با قید بیشتری بناست که در پایان سال دوم حداکثر 5 درصد از این هدف محقق شود که لازمه آن رویکرد جدید در نظام اداری است.

وی افزود: الزام دولت در نظام شفاف‌سازی بر ایجاد سامانه شفاف پرداخت‌ها، نظام حقوق‌ها و شفافیت در معاملات دستگاه‌های دولتی است و احکام جانبی که در برنامه ششم پیش‌بینی شده برای پیشگیری از فساد و جلوگیری از آثار سوء تخلفات احتمالی برخی مدیران است.

کریمی عنوان کرد: متاسفانه عده‌ای از افراد تصور می‌کنند چنانچه چند صباحی اختیاردار منصبی باشند، بایستی به مانند طعمه به آن نگاه کنند.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی از افراد علیرغم اینکه هزاران جوانان تحصیل‌کرده، سالم و نخبه این استان بیکار هستند، فرزندان خود را با بدون تشریفات در جایگاه‌های مهم بکار می‌گمارند، این موضوع حاکی از آنست که برخی مسئولان نگاه مناسبی به مسئولیت خود ندارند، البته قطعا این موارد اندک نمی‌تواند زحمات خیل گسترده خادمان مردم در دستگاه‌ها را خدشه‌دار کند، اما به هر حال باعث نارضایتی مردم می‌شود.

 

 


انتهای پیام