• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-8884-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

طرح های منابع طبیعی برای دره گردو

گذر از پلی متحرک بر روی دره یا عبور از روی آبشار

معاون آبخیزداری اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: در صورت امکان، اجرای طرح‌های پیش‌بینی شده به منظور اتصال دو طرف دره توسط پل متحرک انجام می‌شود.

رضا عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: تا پایان هفته جاری انجام عملیات‌های آبخیزداری در حوزه شهری پارک آبخیز گردوی اراک آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال جهت انجام عملیات تکمیلی رقم یک میلیارد تومان از اعتبارات استانی در نظر گرفته شده است، گفت: به نظر می‌رسد از اعتبار پیش‌بینی شده 400 میلیون تومان در قالب اسناد خزانه به پروژه اختصاص یابد که طراحی‌های پروژه براساس این رقم انجام شده است.

عظیمی تصریح کرد: طراحی انجام شده شامل اجرای عملیات سنگ و ملات، خشکه‌چین، گابیون‌بندی احداث آلاچیق، محوطه‌سازی جهت استراحت گردشگران و پل متحرک است، همچنین جهت محوطه‌سازی، کاشت پنج هزار اصله نهال نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه اجرای طراحی‌های انجام شده تا پایان سال دنبال می‌شود، بیان کرد: قرارداد انجام کار با پیمانکار منعقد شده است و آمادگی کافی جهت آغاز کار تا پایان هفته جاری وجود دارد.

معاون آبخیزداری استان مرکزی در خصوص احداث پل متحرک در پارک آبخیز گردو عنوان کرد: ایده‌ای در نظر است که اگر ممکن باشد دو طرف دره گردو بواسطه یک پل متحرک به یکدیگر متصل شود و در صورتی که امکان اجرای این ایده وجود نداشته نباشد، طرحی پیش‌بینی شده است که براساس آن در بند سنگ و ملات این منطقه سرریز به شکل آبشار صورت گرفته و امکان تردد از روی آن میسر شود که دورنمایی زیبا را ایجاد خواهد کرد و برای گردشگران بسیار جذاب خواهد بود.

عظیمی اضافه کرد: تیم طراحی این ایده پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده و هرکدام از طرح‌ها امکان اجرا داشته باشد توسط پیمانکار پروژه عملیاتی می‌شود.

 


انتهای پیام