• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-3385-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

مرزهای ایران اسلامی با خون شهدا محافظت می شود

مراسم تجلیل از پنج خانواده مدافع حرم و یک خانواده شهید نیروی انتظامی و رونمایی از سردیس شهید مصطفی احمدی روشن به مناسبت هفته گردشگری و نیروی انتظامی، با حضور سردار فرماندهی نیروی انتظامی، مدیرکل بنیاد شهید، مدیر کل حفظ و نشر آثار انقلاب اسلامی استان مرکزی و جانشین فرمانده سپاه روح ا... در موزه مفاخر اراک برگزار شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، سید محمد حسینی در این مراسم، گفت: همانگونه که قرآن یادآور شده شهدا زنده اند و زنده بودن آنها ضامن بقا و رشد نظام مقدس جمهوری اسلامی است از این رو است که امام خمینی (ره) عنوان داشتند که شهدا به وجه الله نظاره می کنند زیرا آنها حافظان جان و مال و اعتقاد مردم هستند .

وی افزود: زبان از ترسیم جایگاه شهدا قاصر است زیرا آنان از مرزهای کلامی گذر کرده اند و بر دل ها حاکم شده اند. امروز ادامه دهندگان راه آنها در کیلومترها دورتر از مرزهای وطن، از ارزش های اسلامی و انسانی دفاع می کنند. مدافعان حرم به جز پاسبانی از ارزش های امت اسلامی از حریم وطن اسلامی نیز پاسداری می کنند تا فرزندان این آب و خاک در کمال آرامش زندگی کنند .

حسینی در ادامه گفت: همانطور که شهید مطهری اظهار داشتند، شهدا شمع محفل بشریت هستند از این رو امروز نیز شاهد هستیم که دلیرمردان ایران اسلامی، خود را به شمعی برای هدایت، رهایی و آزادگی بشریت در اقصی نقاط جهان تبدیل کرده اند .

مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به جایگاه سپاه گفت: این که امروز حکومت های غاصب و متجاوزگر سعی دارند جایگاه سپاه را متزلزل کنند از آن جهت است که سپاه ظلم آنان را برنمی تابد و پاسدار حقوق مظلومین و ستمدیدگان است .

حسینی نیروی انتظامی را حافظ امنیت عمومی عنوان کرد و افزود: پاسداشت تلاشگران نیروی انتظامی نه تنها در یک هفته بلکه در طول یک سال نیز ممکن نیست زیرا آنان ایثارگرانی هستند که به صورت شبانه روزی از رفاه خود در جهت امنیت عمومی گذشت می کنند و این نمود بصری ازخودگذشتگی و جانبازی است .

در پایان این مراسم از خانواده پنج شهید مدافع حرم و یک شهید نیروی انتظامی تجلیل و از سردیس شهید هسته ای مصطفی احمدی روشن رونمایی شد تا این سردیس در موزه مفاخر اراک قرار گیرد .


انتهای پیام