• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-4192-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

ابراهیمی عنوان کرد:

بلاتکلیفی احیای نخستین صنعت استان مرکزی/وضعیت را به دفتر رهبری اعلام خواهم کرد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بلاتکلیفی در احیای کارخانه قند شازند به عنوان نخستین صنعت استان مرکزی گفت: در صورت ادامه این روند وضعیت موجود را به دفتر مقام معظم رهبری اعلام خواهم کرد.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به پیگیری‌های مستمر و برگزاری جلسات مستمر با مسئولان بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی که مالکیت این کارخانه را دارد، اظهار کرد: از آنجاکه مقرر شده است این کارخانه به صورت مشارکتی یا واگذاری به مجموعه شهرستان از سوی بنیاد احیا شود، لذا به دنبال تعیین تکلیف قیمت کارشناسی آن هستیم .

وی همچنین با اشاره به اخذ مجوز تاسیس و نیز جذب اعتبار از سوی بنیاد مستضعفان برای تاسیس شرکت بهنوش در شهرصنعتی آستانه نیز گفت: تعلل و بلاتکلیفی در ارائه قیمت از سوی بنیاد موجب شده است که بازتاب بسیار منفی را در منطقه داشته باشد و همچنان منتظر اقدام عاجل از سوی بنیاد هستیم.

ابراهیمی تصریح کرد: گرچه اخیرا گام های مثبتی از سوی بنیاد برای احیای این صنعت در استان مرکزی و نیز تاسیس شرکت بهنوش برداشته شده است اما چنانچه تسریع و اقدام عاجل صورت نگیرد مراتب و وضعیت موجود را به دفتر مقام معظم رهبری ارجاع و تقاضای صدور دستورات لازم را خواهیم کرد .

وی بیان کرد: موضوع راه اندازی مجدد کارخانه قند شازند از طریق بنیاد مستضعفان یا واگذاری و فروش و استفاده از توان سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را مجدانه پیگیری کرده و در صورت تعلل با کسب تکلیف از دفتر مقام معظم رهبری روند موجود را تغییر داده و زمینه ساز رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه خواهیم شد.


انتهای پیام