• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6084-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

تجمع ساکنان 55 متری در مقابل شورای شهر
رییس شورا عنوان کرد: تعیین تکلیف پروژه ظرف يك ماه آينده

صحن علني شوراي شهر اراك امروز به دلیل تجمع ساكنان پروژه ٥٥ متري برگزار نشد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، تجمع کنندگان که خواستار لغو پروژه هستند با دعوت اعضاي شوراي شهر اراك به داخل ساختمان شورا هدايت شدند.

در اين جلسه رييس شوراي شهر اراك عنوان كرد: اعضاي شوراي شهر منتخبين مردم هستند، اما هركدام نظر و ايده خاص خود را دارد و اين تضارب آرا در خصوص طرح ٥٥ متري نيز صدق مي كند.

كاوه فلك افلاكي تصريح كرد: در اين خصوص با مسئولان ارشد استان جلسات لازم برگزار شده است، اما با توجه به تغييرات مديريتي در استان جلسه نهايي براي اعلام تصميم به هفته آينده موكول شده است.

وي گفت: شوراي پنجم شهر اراك طي عمر سه ماهه خود تاكنون حدود ٥٠ جلسه براي اين طرح داشته است و با توجه به دخيل بودن مقامات و مديران ارشد استان در اين طرح بايد نظر همه مسئولان امر مورد توجه قرار گيرد.

به گزارش ايسنا، پيمان رشيدي ديگر عضو شوراي شهر با تاكيد بر اينكه نبايد بواسطه فشارها جهت را اشتباه رفت، افزود: تمام شهر اراك تنها ٥٥ متري نيست و بايد كل شهر در نظر گرفته شود.

در ادامه شهردار اراك با حضور در بين معترضان عنوان كرد: بارها بر لغو اين پروژه تاكيد شده است، اما بايد فارغ از نگاه احساسي پيش رفت.

داوود تاجران بيان كرد: حتي اگر تصميم بر لغو اين طرح گرفته شود همچنان به يك ماه فرصت نياز است تا پاسخ نهايي اعلام شود و بايد شوراي عالي شهرسازي نيز اعلام نظر كند.

وي افزود: مجموعه مديريت شهري به دنبال شعارهاي تبليغاتي نيست بلكه بايد پروژه طبق اصول پيش رود. راي گيري در شرايط كنوني ممكن نيست جراكه شورا اختيار تمام را ندارد و دستگاه هاي بسياري در اين راستا دخليند.

به گزارش ايسنا، قلعي به عنوان نماينده معترضان پروژه ٥٥ متري بيان كرد: اعضاي شوراي شهر نماينده مستقيم مردم هستند و بايد نسبت به مطالبات شهروندان پاسخگو باشند.

وي افزود: معترضان خواستار تصميم گيري نهايي و راي گيري جهت اجرا و يا لغو طرح هستند و نسبت به برگزاري جلسات متعدد صبوري نخواهيم کرد.

قلعي با تاكيد بر لغو طرح گفت: در صورت اجراي پروژه بايد روند اجرا و تامين منابع آن شفاف شود و در كوتاه ترين زمان تعيين تكليف طرح انجام شود چراكه املاك اين طرح در حال تخريب است و مالكان اجازه ساخت يا فروش را نيز ندارند.

به گزارش ايسنا، در صحن رسمي شورا با حضور وارتان بوقاسيان عضو شوراي خليفه گري ارامنه اراك شرحي از حضور ارامنه در اراك ارائه شد.

کاوه فلك افلاكي نیز گفت: در جلسه با معترضان طرح مقرر شد كه ظرف يك ماه آينده شوراي شهر اراك نسبت به تعيين تكليف شورا اقدام و باطلاع شهروندان برساند.


انتهای پیام