• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-6192-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

ضرورت تامين احتياجات پروژه هاي استان مرکزی از صنايع داخلي

استاندار مركزي بر ضرورت تامين احتياجات پروژه هاي استان از محل تولیدات و ظرفیت های صنايع داخلي تاكيد كرد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد علي آقازاده در بازديد از شركت ماشين سازي اراك عنوان كرد: با وجود مشكلات بسياري كه در صنايع استان وجود دارد، شركت ماشين سازي همچنان عملكرد قابل قبولي در گذر از بحران داشته است.

وي با تاكيد بر اينكه حضور مسئولان استان در واحدهای صنعتی نشانگر حمايت از صنايع است، افزود: بايد در جهت رونق توليد در این شركت که افتخارات و دستاوردهای بسیاری در سازندگي كشور داشته است، حركت كرد.

آقازاده با تاكيد بر اينكه ماشين سازي محور صنعتي شدن استان مركزي است، گفت: احداث ماشين سازی در اراك نقطه عطف استقرار صنايع در استان مركزي بوده است و حمايت از اين صنايع وظيفه ماست. اين حمايت بايد در عمل نشان داده شود تا صنايع بتوانند با هم افزايي در جهت رونق استان حركت كنند.

وي تاكيد كرد: همه مديران و شهرداران استان مركزي بايد در پروژه هاي عمراني و صنعتي مايحتاج و مواد اوليه خود را از صنايع استان تامين كنند و شهرداري اراك نيز بايد پيمانكاران و مجريان پروژه ها را ملزم و مكلف به استفاده از ظرفيت استان كند به طوري كه احتياجات و تجهيزات مورد نیاز آنها از طریق صنايع موجود و فعال استان تهيه شود.

استاندار مركزي با بيان اينكه امروز برخي از استان ها حتي اجازه خروج قراضه هاي خود از استان را نمي دهند، افزود: استان مركزي با وجود اين واحدهاي صنعتي بزرگ نسبت به اين ظرفيت بي توجه است و احتياجات آن از استان هاي ديكر تامين مي شود که اين رويه بايد اصلاح شود.

وي تصريح كرد: همه نقاط ايران خانه ماست، اما اولويت ها در سازندگي استان است، امروز توليدات شركت ماشين سازي به كشورهاي مختلف صادر مي شود و بايد اولويت پروژه هاي فعال، استفاده از امكانات موجود در استان باشد.

آقازاده با تاكيد بر اينكه قطعا پيگير مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتي و اعتبار ٥٠ ميليارد توماني براي ماشين سازي خواهيم بود چراكه مصوبه ملي است، اظهار كرد: صنايع كشور و استان مركزي امروز درگيري مشتركي در قالب نقدينگي دارند، اما به نظر می رسد هرچقدر تسهيلات در نظر گرفته شود، همچنان مشكلات باقيست، براین اساس بايد منابع مالي مديريت شود.

وي اضافه كرد: تسهيلات بانكي سم مهلكی براي صنايع هستند، امروز تسهيلات دريافتي شركت هپكو در حدود ٢٠٠ ميليارد تومان است، اما مطالبات بانك ها امروز بواسطه جرایم دیرکرد به هزار ميليارد تومان رسيده است، نبايد اجازه داد كه ماشين سازي نيز گرفتار اين مشکل شود.

استاندار مركزي بيان كرد: ماشين سازي اراك امروز داراي سه هزار نفر پرسنل است و خوشخبتانه هيج گونه معوقات كارگري و پرسنلي ندارد، مسلما پرداخت سالانه ١٢٠ ميليارد تومان هزينه هاي جاري در شركت بسيار دشوار است، اما بايد در جهت حمايت و رونق شركت حركت كرد تا ظرفيت واقعي شركت به فعليت برسد.

وي گفت: امروز دو سوم نيروهاي شركت مازاد است، اما با به فعليت رسيدن پتانسيل شركت مي توان توان نيروهاي مازاد را به كار گرفت و حتي در جهت افزايش نيرو اقدام كرد.

آقازاده تاكيد كرد: مديريت شركت در صورت بروز مشكلات به سرعت مجموعه مديريتي استان را در جريان قرار دهد تا پيگيري هاي لازم در راستای رفع مشکل صورت گيرد و از انباشت مسائل و مشکلات جلوگيري شده و تصميمات پخته و سنجيده اتخاذ شود.

به گرارش ايسنا، در اين نشست تعدادي از مديران مرتبط با مشكلات شركت نظرات و پيشنهادات لازم را ارائه كردند.


انتهای پیام