• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-6492-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

دری نجف آبادی:

هیچ جامعه ای جز در سایه مجاهدت به سربلندی نمی رسد/مدیریت تلفنی صنایع زمینه ساز تضییع کار است

خطیب جمعه اراک گفت: آینده ما در گروی فداکاری و مجاهدت مردم، تدبیر و حکمت شبانه‌روزی، کاهش توقعات غیرصحیح و تلاش در راه آرمان‌هاست و هیچ جامعه ای جز در سایه مجاهدت نمی‌تواند به سربلندی برسد.


به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های امروز نماز جمعه اراک با اشاره به نامه‌های امیرالمومنین (ع) درباره مسئولیت پذیری گفت: هرکس مسئولیتی دارد باید آن را به بهترین نحو اجرا کند و در انجام آن کوتاهی نکند.


وی در ادامه گفت: مدیر باید امور کارخانه را با پشتکار و با جدیت پیش ببرد، نه اینکه مانند بعضی از مدیران صنعتی از تهران تلفنی مدیریت کند، اینگونه مدیریت شدنی نیست و زمینه ساز تضییع کار است.


نماینده ولی فقیه در استان مرکزی رمز پویایی اقتصاد را انسجام و همبستگی اجتماعی دانست و گفت: روحیه تحصیل علم و دانش، پیشرفت فناوری، رشد علمی، مقاومت اقتصادی، مردانگی، شجاعت و توکل بر خدا سرمایه‌های یک ملت است که با آن می‌توان گام‌های بلندی به سوی موفقیت برداشت و بر مشکلات پیروز شد به‌گونه‌ای که آیندگان به این زحمات افتخار کنند.


دری نجف آبادی با اشاره به حذف هزینه‌های غیرضروی گفت: ظرفیت ما محدود است و جوابگوی سفره‌های تشریفاتی نیست، برخی از شهردارها و شوراهای شهر به ‌جای برگزاری همایش در کیش بهتر است نقاط و مردم آسیب‌دیده شهر را دریابند.


وی با اشاره به جلسه مقام معظم رهبری با مردم قم به مناسبت قیام 19 دی سال 1356 گفت: افرادی که به تجمع‌های غیرقانونی، آتش‌زدن مساجد و کارهایی از این قبیل دعوت می‌کنند دست‌نشانده و مورد حمایت آمریکا و اسرائیل هستند، باید مواظب باشیم که دختران و پسران جوان ما فریب این افراد را نخورند.


نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه خواستار برخورد حکیمانه دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی با افرادی که لیدر و برنامه‌ریز ناآرامی های اخیر هستند شد و گفت: این افراد جنایت کردند و باید مطابق با جنایتشان با آنها برخورد شود و از دیگران که فریب خورده اند نیز تعهدات لازم گرفته شود و به آغوش خانواده بازگردند.


وی با اشاره به ظرفیت محدود دولت گفت: دولت نمی‌تواند تمام مطالبات مردم را پاسخ دهد. در خصوص طرح تحول سلامت به داروخانه‌ها و تامین اجتماعی بدهکاری سنگینی وجود دارد. وظیفه همه ما تعدیل در مصرف است و باید کمترین مصرف را در قبال بیش‌ترین تولید داشته‌ باشیم.


امام جمعه اراک در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: دولت و دستگاه های مالیاتی باید از افرادی که پول‌های بادآورده دارند یا از طریق قاچاق بر دارایی‌های خود می‌افزایند مالیات سنگین بگیرد و افراد رشوه‌خوار، متقلب و خائن را با قاطعیت از نظام اداری کشور حذف کند.


وی با اشاره به سالگرد شهادت امیرکبیر و وفات آیت الله فیض کاشانی و آیت الله هاشمی رفسنجانی از زحمات آنها یاد کرد و گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یک روحانی مبارز، مجاهد مقاوم و سختکوش بود که کارنامه ارزشمندی در تمام عرصه‌های انقلاب از خود برجای گذاشته ‌است.

 


انتهای پیام