• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-2187-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

با حضور معاون وزیر؛

فاز اول پروژه جامع پارك علم و فناوري استان مركزي به بهره برداري رسيد

فاز نخست سايت اصلي پارك علم و فناوري استان مركزي با حضور معاون پژوهش و فناوري وزير علوم، تحقيقات و فناوري به بهره برداري رسيد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، عمليات اجرايي اين سايت با ٤ بلوك در مساحتي به وسعت ١١ هكتار از سال ١٣٨٥ آغاز شد و  پس از ١٠ سال با اعتبار حدود ١٥ ميليارد تومان از منابع ملي و درآمدهاي اختصاصي پارك علم و فناوري استان مركزي در کیلومتر 5 جاده اراک خمین افتتاح شد.

دكتر محمد رفيعي رییس پارک علم و فناوری استان مرکزی در اینباره به ایسنا، گفت: فاز نخست اين مجموعه در فضايي به وسعت هشت هزار و ٥٠٠ متر مربع احداث شده است كه ظرفيت استقرار ١٧٠ شركت دانش بنيان را داراست و با مصوبه هيات امناي پارك به شركت هاي high tech واگذار مي شود.

وی افزود: فاز دوم اين سايت به آزمايشگاه و كارگاه اختصاص خواهد يافت، در حال حاضر آزمايشگاه هاي جذب اتمي، برق، شيمي، مواد و متاگرافي و مكانيك در این سایت فعال است و در فاز دوم زمينه توسعه فعاليت اين آزمايشگاه ها فراهم خواهد شد، بهره برداري از اين فاز در خرداد ماه سال آتي انجام مي شود.

به گفته وی، در حال حاضر ٧1 شركت دانش بنيان در استان فعاليت دارد كه 45 شركت از این تعداد در پارك مستقر است و اين فضا و سايت جديد به نوعي پوسته شكني براي پارك به جهت استقرار بيشتر شركت ها شمار مي‌رود.


انتهای پیام