• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4591-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

فعالیت 70 واحد صنعتی حوزه نفت و گاز در استان مرکزی

مدیرکل شرکت شهرک‌های استان مرکزی گفت: ۷۰ واحد صنعتی در حوزه نفت و گاز در استان فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مصطفی آمره در آئین افتتاح واحد فناوری طراحی و مهندسی خوشه نفت و گاز دانشگاه صنعتی اراک و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری این دانشگاه با شرکت شهرک‌های استان مرکزی، افزود: از مشکلات صنایع به خصوص صنایع کوچک و متوسط اینست که به تنهایی امکان فعالیت در حوزه پژوهش را نداشته‌اند، لذا به مرور زمان تولیدات آنها غیررقابتی شده و دیگر نمی‌توانند در بازار رقابت کنند .

وی ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی توانمند‌سازی شرکت‌های کوچک و متوسط را در دستور کار خود قرار داده است، بر همین اساس استفاده از پتاسیل دانشگاه‌ها مدنظر قرار گرفت و زمینه برای همکاری دانشگاه صنعتی با شرکت شهرک‌ها مهیا شد .

به گزارش ایسنا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اراک نیز در این جلسه گفت: این واحد طراحی و مهندسی محصول مشترک بین واحد‌های صنعتی حوزه نفت و گاز شرکت شهرک‌ها و دانشگاه اراک است .

علیرضا مرادی بیان کرد: شرکت طراحی و مهندسی از قبل در مجموعه دانشگاهی وجود داشت، طبق تفاهم‌نامه با شرکت شهرک‌ها بخشی از سهام این شرکت به شرکت شهرک‌ها  واگذار شد و هدف از آن، تمرکز جدی بر نقش تحقیق و توسعه دانشگاه در حوزه نفت و گاز است .

وی افزود: بخش اعتبار آن نیز با مشارکت طرفین و حمایت‌های وزارت علوم و صنایع تامین می‌شود. همچنین پژوهش‌ها و پروژه تحصیلات تکمیلی دانشجویان به عنوان نیروی محرکه کار است می‌تواند جوابگوی مشکلات این عرصه باشد .

  وی تصریح کرد: برخی مجموعه‌های صنعتی به تنهایی توان راه‌اندازی یک  واحد تحقیق و توسعه کارا را ندارند، همکاری مشترک دانشگاه با واحد‌های صنعتی گامی مثبت در این راستاست .


انتهای پیام