• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-8284-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

در سال 96 انجام شد:

جابه‌جایی 400 هزار مسافر توسط راه آهن اراک

مدیرکل راه آهن اراک از جابه‌جایی 400 هزار مسافر در سال گذشته از طریق راه‌آهن اراک خبر داد.

جلال‌الدین کوکنار در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اعلام این خبر عنوان کرد: علاوه بر جابه‌جایی مسافر در سال گذشته 8 میلیون و 280 هزار و 209 تن میزان بار خالص توسط راه آهن اراک حمل شد.

وی  میزان بار ناخالص حمل شده را در بازه زمانی مذکور 16 میلیون و 5 هزار و 531 تن دانست.

مدیرکل راه آهن اراک به خدمات ارائه شده در ایام پیک نوروزی اشاره کرد و گفت: در ایام نورو که از 25 اسفند 96 آغاز و تا 15 فروردین 97 ادامه داشت، 26 هزار و 289 نفر از طریق راه‌آهن اراک جابه جا شدند که عمده این مسافران مربوط به مسیر اراک به مشهد مقدس و بالعکس بود.

وی با اشاره به اینکه قطار اراک به مشهد و بالعکس به صورت روزانه فعالیت می‌کند، اظهار کرد: پیش فروش بلیت‌های نوروزی قطار از پانزدهم و شانزدهم بهمن ماه سال گذشته آغاز و امکان پیش‌فروش اینترنتی و حضوری بلیت قطار نوروز ۹۷ فراهم بود.

کوکنار در خصوص پروژه‌های اجرا شده در سال 96 بیان کرد: در سال گذشته 6 پروژه شامل پروژه‌های نصب دستگاه علائم جدید مهارانی ایستگاه مشک‌آباد،نصب دستگاه علائم جدید مهارانی ایستگاه نانگرد، نوسازي و تطويل خطوط ايستگاه‌های مشك‌آباد، اراك، سواريان، سمنگان و باغيك و خطوط ايستگاه شازند و احداث 7 دهانه زيرگذر باكس بتني اراک تا شازند به انجام رسید.

وی افزود: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر 147 هزار میلیون ریال به اجرا درآمد و تاثیر زیادی در افزایش سرعت و ایمنی سیر قطارها و مناطق مسکونی همجوار داشته است.

مدير کل راه آهن اراک گفت: راه آهن اراک طی سال گذشته رتبه نخست تعميرات چرخ و محور را در سطح کشور را به خود اختصاص داده است به نحوی که این جایگاه با تعمير 10 هزار و 22 مورد چرخ و محور قطار در سال 96 کسب شد.

وی بیان کرد: راه آهن اراک 32 درصد از کل تعمیرات چرخ و محور را در کشور در سال گذشته انجام داده است که نسبت به سال 95 افزایش 23 درصدی داشته است .

کوکنار با بیان اینکه در سال 96 با تعمير اساسي هزار و 755 انواع واگن‌هاي باري رتبه دوم را در سطح کشور به دست آمد، ادامه داد: در سال گذشته تعمیرات اساسی انواع واگن‌های باری در راه آهن اراک 29 درصد رشد داشته و 25 درصد از کل تعمیرات صورت گرفته در سطح کشور را انجام داده است .

 


انتهای پیام