• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-3692-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

دری نجف آبادی عنوان کرد:

سلامت اوقاف اعتماد مردم را به این نهاد بالا می برد
ضرورت توجه اوقاف به مدیریت منابع انسانی و کادرسازی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: سلامت سیستم اوقاف بسیار مهم است، چراکه سبب جلب اعتماد عمومی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در دیدار با قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، بیان کرد: مدیریت منابع انسانی در اوقاف مهم است، به طور کلی سازمان اوقاف برای مردم برکت محسوب می‌شود و لازم است که مدیران این ارگان نیز سیاست‌های خود را در همین میسر پیش ببرند، این سازمان بایستی صدبرابر سازمان‌های کمیته امداد و بهزیستی برای مردم خیر و برکت داشته باشد.

وی با بیان اینکه اوقاف باید در وفاداری، اخلاص، تعهد، صفا و صمیمیت سرآمد دیگر ارگان‌ها باشد، اظهار کرد: اوقاف بایستی یک بخش مجزا را به تربیت نیرو، کادرسازی و نهادسازی اختصاص دهد تا از سلیقه‌ای عمل کردن در تمام جوانب اجتناب شود. در حال حاضر 40 سال از انقلاب اسلامی گذشته و برخوردهای سلیقه ای در مدیریت جایگاهی ندارد و زمان آن گذشته است.

امام جمعه اراک با بیان اینکه در حال حاضر نظارت بر عملکردها مناسب نیست، افزود: دستگاهی همانند اوقاف نباید مشکلات نظارتی داشته باشد، چراکه این امر سبب می‌شود افراد فرصت‌طلب بتوانند سوء استفاده کنند و آبروی همه را ببرند، لازم است که ما در موضع و مسئولیت خود دقیق باشیم چراکه کوچکترین اشتباه در معرض دید همگان است و عملکردها را زیر سوال می‌برد.

وی ادامه داد: ارگان‌ها باید تربیت نیرو و منابع انسانی برای 10 سال آینده را در دستور کار خود قراد دهند، این امر به نوعی آینده‌نگری محسوب می‌شود. تربیت نیروی متخصص تنها مختص ارگان اوقاف نیست، اگر دستگاهی مانند دستگاه قضا به صورت سالانه به پرورش و تربیت نیروهای انسانی کارآمد بپردازد، با تکیه بر این افراد شایسته می‌تواند از لحاظ  علمی و کاربردی موفق عمل کرده و شرایط را متحول کند.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: مدیریت منابع انسانی و نظارت بر عملکردها اموری بسیار جدی است، در یک سیستم حتی اگر یک نفر هم عملکرد مناسبی نداشته باشد، تمام سیستم آسیب می‌بیند و سبب سلب اعتماد مردم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت کارآمد در اوقاف می‌تواند برای این ارگان کاربری جدیدی تعریف کند و مسائل و مشکلات را سنجیده و در راه شکوفایی این ارگان اقدامات ارزنده‌ای داشته باشد.

دری نجف‌آبادی با بیان اینکه امیدواریم اوقاف پشتیبان حوزه‌ها باشد، افزود: این ارگان نقش حمایتی و پشتیبانی جدی از روحانیت ندارد. انجام برخی اقدامات به ضرر روحانیت است.

وی ادامه داد: اوقاف به روحانیت، نظام و رهبری متصل است و حساب آن از سایر نهادها جداست و لازم است که این ارگان‌ها مصلحت‌ها را بسنجد و در زمینه‌های مختلف به درستی گام بردارند.

 


انتهای پیام