• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-8184-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

در استان مرکزی؛

مددجویی که کارآفرین شد

دوره‌های آموزشی در ۳۰۰ رشته کشاورزی و فناوری راهبردی توسط بانوی مددجوی کارآفرین کمیته امداداستان مرکزی برگزار می‌شود .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد استان، فاطمه مرادیان فارغ التحصیل رشته کشاورزی و سرپرست خانوار که سرپرستی تنها فرزندش را نیز به عهده دارد از چهار سال پیش با دریافت وام اشتغال از کمیته امداد و با کمک مشاوران کمیته امداد استان فعالیت‌های آموزشی خود را در رشته کشاورزی با کمترین امکانات و حداقل سرمایه در اراک آغاز کرد .

وی با بیان اینکه هیچ تلاشی برای رویش بی نتیجه نمی‌ماند و قطعا باعث شکوفایی و پیشرفت می‌شود، گفت: وام کمیته امداد به موقع و به مقدار کافی است و این نهاد خود به منظور شناسایی و کمک به متقاضیان واقعی تلاش می کند .

مرادیان در خصوص تاسیس آموزشگاه کشاورزی گفت: با بهره‌گیری از مشاوران اشتغال، آموزشگاه فنی و حرفه ای گلسان در حوزه کشاورزی در گرایش باغبانی، دام و طیور، گیاهان دارویی، فناوری‌های راهبردی و رشته‌های که بازار خوبی در کشور دارند را راه‌اندازی کردم .

این بانوی کار آفرین در ادامه گفت: در این آموزشگاه از صفر تا صد رشته‌های مورد نظر را به متقاضیان آموزش می‌دهو تا بتوانند پس از اتمام دوره برای خود اشتغالی داشته باشند .

وی گفت: بعد از گذشت مدتی به دلیل کمبود سرمایه و مشکلات فراوان به کمیته امداد مراجعه کردم و با دریافت ۳۰ میلیون وام قرض‌الحسنه از کمیته امداد به آموزش مهارت‌های کارآفرینانه پرداختم و با پولی که در اختیار داشتم تجهیزات و امکانات مناسب برای شروع کار را خریداری کردم. در حال حاضر ۱۲ مربی حق التدریس در آموزشگاه مشغول هستند و بیش از ۳۰۰ رشته به علاقمندان ارائه می‌شود .

مرادیان با اشاره به اینکه بخشی از مربیان و دانش آموختگان از مددجویان کمیته امداد هستند، گفت: بعد از اینکه مهارت‌آموزان آموزش‌های لازم را فرا گرفتند، ما آنها را رها نکرده و با ارائه مشاوره و حمایت که از آنها صورت می گیرد به ایجاد اشتغال می‌پردازند .

این بانوی کارآفرین گفت: در این مدت شاگران زیادی داشتیم و با وجود مربیان حرفه ای و کار بلد توانستم آموزشگاه را به درجه بالایی برسانم. تا کنون ۱۰۰ نفر ار مهارت آموزان این آموزشگاه بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی مشغول کار شده اند .

مرادیان پرورش زالو و کشت زعفران را از دیگر فعالیت‌های خود برشمرد و در ادامه گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی در دو بخش فناوری راهبردی و کشاورزی از فعالیت های در حال انجام است .


انتهای پیام