• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9084-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

کرایه تاکسی های ساوه تک نرخی می شود

شهردار ساوه گفت: کرایه تاکسی های این شهر تک نرخی می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمهدی حسینی در جلسه بررسی و تعیین نرخ کرایه جدید تاکسی‌های درون شهری ساوه که با حضور نمایندگان خطوط مختلف تاکسیرانی و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد با تاکید بر لزوم حمایت شهرداری از رانندگان تاکسی درون شهری، گفت: با توجه به وجود مشکلات اقتصادی در کشور و به تبع آن کاهش کار و درآمد مردم، تعیین نرخ کرایه تاکسی‌های شهر برای سال جاری باید منطقی و عادلانه باشد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر نیز گفت: با توجه به تاثیر تورم در بخش‌های مختلف هم اینک شاهد افزایش قابل توجه قیمت لوازم یدکی، لاستیک، روغن و قطعات خودرو هستیم.

مرتضی سعیدی اظهار کرد: باید با در نظرگرفتن توان عمومی شهروندان متناسب با نرخ تورم میزان کرایه تاکسی‌ها نیز افزایش یابد.

معاون خدمات شهری شهرداری ساوه نیز در این جلسه با بیان اینکه رانندگان تاکسی مظلوم ترین کارکنان غیرمستقیم شهرداری هستند تصریح کرد: برخی مسائل باعث شده تا معیشت رانندگان به مشکل برخورد کند.

محسن مددی ادامه داد: سیاست دو نرخی شدن کرایه تاکسی در سال های گذشته یکی از اقدامات اشتباه بود که با هدف ترغیب شهروندان برای استفاده از کارت هوشمند بجای پرداخت نقدی انجام شد و پرداخت نقدی از سوی مسافر با مبلغی به عنوان جریمه همراه بود که این امر مشکلاتی را به همراه داشت.

مددی با بیان اینکه سیاست شهرداری در سال 97 برای رفع برخی مشکلات تاکسی داران تک نرخی کردن کرایه بوده است، افزود: با تک نرخی شدن کرایه نباید استفاده از کارتخوان که با هدف ارتقای خدمات به مسافران پیش بینی شده نادیده گرفته شود زیرا استفاده از کارتخوان موجب می‌شود که مشکل مشاجره بین رانندگان و مسافر حل شود.

به گفته وی، منظور از تک نرخی شدن، یکسان‌سازی پرداخت کرایه به صورت نقدی یا از طریق دستگاه کارتخوان است.

در ادامه این جلسه با اظهارنظر مسئولان خطوط مختلف تاکسی رانی سه نرخ هزار تومان، 900 تومان و 800 تومان برای مسیرهای مختلف درون شهری مورد موافقت قرار گرفت و در صورت تایید فرماندار و موافقت کمیته تطبیق اجرایی خواهد شد.

 

 


انتهای پیام